Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Pro Cycling Manager 2020 (PC)

Pro Cycling Manager 2020 PC

Pro Cycling Manager 2020 jest kolejną częścią cyklu gier sportowych, które pozwalają pokierować drużyną kolarzy uczestniczących w wyścigu Tour de France. Twórcy dokonali szeregu poprawek względem poprzedniej odsłony – m.in. w obszarach interfejsu i SI.

Sportowe | manager | kolarstwo

PC Windows
Okładka Pro Cycling Manager 2020 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4czerwca2020

4czerwca2020

Steam

Pro Cycling Manager 2020 jest kolejną częścią znanego cyklu sportowych gier strategicznych, w których wcielamy się w menadżera zespołu kolarskiego. Tytuł został opracowany przez autorów odpowiedzialnych za przygotowanie poprzednich części, czyli firmę Cyanide Studio. Wydawcą jest Nacon.

Mechanika

Celem gry jest prowadzenie profesjonalnego zespołu kolarskiego w roli jego menadżera. Warto odnotować, że dzięki licencjom w Pro Cycling Manager 2020 mamy do czynienia z drużynami i zawodnikami znanymi z prawdziwego świata. Do naszej dyspozycji oddano przeszło dwieście wyścigów w 21 lokalizacjach.

Rozgrywka polega m.in. na organizowaniu treningów zawodników, a także werbowaniu talentów. Konieczne jest też zawieranie umów z reklamodawcami i dbanie o finansową stronę interesu. W trybie kariery musimy również troszczyć się o morale naszych sportowców – ich kondycja psychiczna będzie miała wpływ na wyniki w dalszych zmaganiach. Co więcej, mogą kierować do nas prośby – przychylenie się do nich lub odmowa mogą wywołać określony efekt.

Gra cechuje się wysokim poziomem realizmu. Umiejętności różnych kolarzy zostały tu wiernie odwzorowane, podobni jak warunki pogodowe czy charakterystyki poszczególnych tras. W czasie zabawy musimy brać pod uwagę m.in. takie czynniki, jak nachylenie czy siła wiatru. O wysoki poziom trudności dba zaawansowana sztuczna inteligencja, która została znacznie poprawiona w porównaniu do poprzedniej odsłony. W grze pojawił się też nowy system planowania wyścigów, który ułatwia zarządzanie poszczególnymi członkami zespołu.

Tryby gry

W Pro Cycling Manager 2020 możemy grać samotnie albo z innymi. Podstawą rozgrywki jest tryb kampanii, ale możemy też bawić się w ramach modułu Pro Cyclist, w którym wcielamy się w konkretnego zawodnika i stopniowo rozwijamy jego umiejętności i karierę. Miłośnicy zabawy sieciowej mogą rywalizować z piętnastoma innymi użytkownikami.

Kwestie techniczne

Pro Cycling Manager 2020 posiada przyzwoitą, trójwymiarową oprawę graficzną. Grafika nie wyróżnia się niczym szczególnym i nie cechuje nadzwyczajnym poziomem realizmu, ale spełnia swoje podstawowe zadanie – przekazuje graczowi wszystkie informacje potrzebne do podejmowania kluczowych decyzji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-16  

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 142,99 PLN

Gry podobne do Pro Cycling Manager 2020

Klasyfikacja PEGI Pro Cycling Manager 2020

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Pro Cycling Manager 2020

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD FX-8350 4.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce GT 240 / Radeon HD 5570 lub lepsza
 • 27 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-6600 3.3 GHz / AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 / Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 27 GB HDD
 • Windows 10 64-bit