Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS3X360
Okładka Pro Cycling Manager 2013 (PC)

Pro Cycling Manager 2013

Tour de France 2013 - 100th Edition

Pro Cycling Manager 2013 jest jedną z odsłon popularnego menadżera kolarskiego, który wydawany jest regularnie od 2001 roku. Stając na czele zawodowej drużyny, gracz musi dbać nie tylko o jej formę i finanse, lecz także dowodzić jej członkami podczas wyścigów.

Sportowe | manager | kolarstwo

Okładka Pro Cycling Manager 2013 (PC)

data premiery gry:

20cze2013

PC PS3 X360

Tour de France 2013 – 100th Edition jest kolejną odsłoną popularnego cyklu menadżerów kolarskich. Nad ukazującą się od 2001 roku serią niezmiennie czuwa francuskie studio Cyanide, autorzy wszystkich dotychczasowych części.

W grze ponownie wcielamy się w postać menadżera profesjonalnej drużyny kolarskiej. Stojąc na czele grupy jesteśmy odpowiedzialni m.in. za pozyskiwanie nowych talentów sportowych, zarządznie zespołem, poszukiwanie sponsorów, ustalanie programów treningowych oraz wybór strategii i dowodzenie ekipą w trakcie samych wyścigów. Nasza sytuacja finansowa kształtuje się w zależności od osiąganych rezultatów – wygrywając wyścigi zdobędziemy zaufanie sponsora, który zwiększy nasz budżet na kolejny sezon. W przypadku ewentualnych porażek i braku realizacji wyznaczonych celów portfel zostanie znacznie uszczuplony.

W porównaniu do poprzednich odsłon Tour de France 2013 – 100th Edition korzysta z unowocześnionej i bardziej dopracowanej wersji silnika graficznego. Zarówno twarze, modele, jak i przemierzane przez kolarzy lokacje, wyglądają realistycznie i są bogate w szczegóły.

Twórcy skorzystali także z uwag i sugestii przekazanych im przez fanów serii. Odświeżono i poprawiono sposób prowadzenia rozgrywki oraz dodano szereg nowych elementów i opcji menadżerskich. Tradycyjnie uaktualniono również składy wszystkich dostępnych drużyn kolarskich.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 122 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,5 / 10 na podstawie 117 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Gry podobne do Pro Cycling Manager 2013

Klasyfikacja PEGI Pro Cycling Manager 2013

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Tour de France 2013 - 100th Edition

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7900 lub lepsza)
  • 11 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7/8
Recenzja gry Pro Cycling Manager 2013 - Tour de France bez dopingu
Recenzja gry Pro Cycling Manager 2013 - Tour de France bez dopingu

Recenzja 1 lipca 2013, 13:00

Inne ważne czynniki wprowadzone w edycji 2013 to rytm oraz świeżość. Parametry te wpływają na osiągi kolarza na początku, a także w trakcie dłuższych zawodów (zwłaszcza na największych pętlach). Rytm w dużej mierze decyduje o szybkości przystosowywania się do wymagających etapów. Zawodnik wystawiany regularnie co kilka/kilkanaście dni nie będzie mieć problemu z wykorzystaniem swoich atutów już od początku zmagań, natomiast dopiero rozpoczynający starty może uzyskiwać na początku gorsze wyniki, niż wskazywałyby na to jego umiejętności. Świeżość z kolei zastąpiła nie do końca sprawdzoną regenerację. Wysoki współczynnik pozwala na utrzymanie bardzo dobrej kondycji przez cały wyścig, ale niezwykle ciężko go zachować, jeśli chce się posiadać jednocześnie dobry rytm. Jak widać – gracza czeka trochę kombinowania, bo choć cele określa się przed sezonem, w trakcie niego należy wziąć wiele poprawek na zdarzenia losowe (np. kontuzje).

PC
PS3
X360