Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS3PS4X360
Okładka Pro Cycling Manager 2014 (PC)

Pro Cycling Manager 2014

Tour De France 2014

Kolejna z dorocznych odsłon najpopularniejszego menadżera kolarskiego, zapoczątkowanego w 2001 roku przez duet Cyanide / Focus Home Interactive.

Sportowe | manager | kolarstwo

Okładka Pro Cycling Manager 2014 (PC)

producent: Cyanide Studio

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

data premiery gry:

19cze2014

PC X360 PS3 PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tour De France 2014 to kolejna część cenionej wśród graczy serii wirtualnych menedżerów kolarskich. Za stworzenie zarówno tegorocznej, jak i wszystkich poprzednich odsłon odpowiedzialne jest francuskie studio Cyanide, a wydaniem tego tytułu zajęła się firma Focus Home Interactive.

Zadaniem gracza jest poprowadzenie wybranej przez siebie zawodowej grupy kolarskiej do triumfów w najważniejszych imprezach sezonu, dbając o szereg aspektów umożliwiających zawodnikom walkę o najwyższe laury. Tym razem twórcy zaproponowali nam kilka ciekawych zmian w kwestii zarządzania teamem, m.in. oddając do dyspozycji zupełnie zmieniony panel służący do kontaktów ze sponsorami, którzy mogą udostępnić naszym zawodnikom do dyspozycji swoje prototypowe, ulepszone elementy rowerów i wyposażenia. Usprawnień doczekał się także rynek transferowy, jeszcze bardziej nieprzewidywalny dzięki agresywnej postawie pozostałych zespołów i poszerzonym możliwościom negocjacji kontraktów. Baczną uwagę należy zwrócić także na zdrowie naszych podopiecznych – nowy system kontuzji wprowadza m.in. wydłużone okresy rekonwalescencji czy obniżenie statystyk kolarza w przypadku przewlekłej dolegliwości.

Zmiany dotknęły również systemu rozgrywania kolejnych etapów wyścigów kolarskich – w grze pojawiły się specjalne szybkie taktyki możliwe do zastosowania w stosunku do wybranych członków drużyny, jak również tzw. permanentne komendy, do których muszą stosować się wszyscy kolarze. Podejmowanie decyzji w trakcie wyścigu ułatwia przemodelowany i bardziej intuicyjny interfejs.

Oprawa wizualna tej edycji nie prezentuje zbyt wielkiego skoku jakościowego w stosunku do poprzedniej odsłony – twórcy skupili się na odtworzeniu charakterystycznych punktów i atrakcji widocznych podczas najważniejszych wyścigów sezonu: można tutaj wspomnieć m.in. o londyńskich Big Benie czy Tower Bridge.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 176 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Gry podobne do Pro Cycling Manager 2014

Klasyfikacja PEGI Pro Cycling Manager 2014

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Tour De France 2014

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8600 GT lub lepsza)
  • 11 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
PC
X360
PS3
PS4