Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweX360PS3PS4PC
Okładka Tour De France 2014 (X360)
OkładkaTour De France 2014 (X360)

Tour De France 2014

Pro Cycling Manager 2014

Kolejna z dorocznych odsłon najpopularniejszego menadżera kolarskiego, zapoczątkowanego w 2001 roku przez duet Cyanide / Focus Home Interactive.

Sportowe | manager | kolarstwo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tour De France 2014 Premiera

19cze2014

PC X360 PS3 PS4

Tour De France 2014 to kolejna część cenionej wśród graczy serii wirtualnych menedżerów kolarskich. Za stworzenie zarówno tegorocznej, jak i wszystkich poprzednich odsłon odpowiedzialne jest francuskie studio Cyanide, a wydaniem tego tytułu zajęła się firma Focus Home Interactive.

Zadaniem gracza jest poprowadzenie wybranej przez siebie zawodowej grupy kolarskiej do triumfów w najważniejszych imprezach sezonu, dbając o szereg aspektów umożliwiających zawodnikom walkę o najwyższe laury. Tym razem twórcy zaproponowali nam kilka ciekawych zmian w kwestii zarządzania teamem, m.in. oddając do dyspozycji zupełnie zmieniony panel służący do kontaktów ze sponsorami, którzy mogą udostępnić naszym zawodnikom do dyspozycji swoje prototypowe, ulepszone elementy rowerów i wyposażenia. Usprawnień doczekał się także rynek transferowy, jeszcze bardziej nieprzewidywalny dzięki agresywnej postawie pozostałych zespołów i poszerzonym możliwościom negocjacji kontraktów. Baczną uwagę należy zwrócić także na zdrowie naszych podopiecznych – nowy system kontuzji wprowadza m.in. wydłużone okresy rekonwalescencji czy obniżenie statystyk kolarza w przypadku przewlekłej dolegliwości.

Zmiany dotknęły również systemu rozgrywania kolejnych etapów wyścigów kolarskich – w grze pojawiły się specjalne szybkie taktyki możliwe do zastosowania w stosunku do wybranych członków drużyny, jak również tzw. permanentne komendy, do których muszą stosować się wszyscy kolarze. Podejmowanie decyzji w trakcie wyścigu ułatwia przemodelowany i bardziej intuicyjny interfejs.

Oprawa wizualna tej edycji nie prezentuje zbyt wielkiego skoku jakościowego w stosunku do poprzedniej odsłony – twórcy skupili się na odtworzeniu charakterystycznych punktów i atrakcji widocznych podczas najważniejszych wyścigów sezonu: można tutaj wspomnieć m.in. o londyńskich Big Benie czy Tower Bridge.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,5 / 10 na podstawie 176 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Tour De France 2014

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Tour De France 2014 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8600 GT lub lepsza)
  • 11 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
PC
X360
PS3
PS4