Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2011, 13:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

25. rocznica Legend of Zelda - 4 gry z serii w tym roku, data premiery Skyward Sword

Seria Legend of Zelda obchodzi w tym roku 25. rocznicę swojego istnienia. Z tej okazji firma Nintendo na konferencji prasowej w Los Angeles ogłosiła, że w najbliższych miesiącach swoją premierę będą miały aż cztery gry z tego cyklu. Dzięki temu poznaliśmy m.in. datę debiutu The Legend of Zelda: Skyward Sword.

Seria Legend of Zelda obchodzi w tym roku 25. rocznicę swojego istnienia. Z tej okazji firma Nintendo na konferencji prasowej w Los Angeles ogłosiła, że w najbliższych miesiącach swoją premierę będą miały aż cztery gry z tego cyklu. Dzięki temu poznaliśmy m.in. datę debiutu The Legend of Zelda: Skyward Sword.

Najnowsza odsłona przygód Linka przygotowywana z myślą o Wii zostanie wydana na rynku pod koniec bieżącego roku. Na pewno jest to pocieszająca informacja dla osób obawiających się, że gra zanotuje kolejne znaczące opóźnienie. Dokładny termin niestety nie został podany, ale chodzi o okres przedświąteczny. Na targach E3 zaprezentowano również nowy zwiastun nadchodzącej pozycji – możecie go oglądać poniżej.

Warto dodać, że z okazji premiery tego tytułu zostanie wydana również specjalna wersja kontrolera w złotym kolorze, z logiem The Legend of Zelda. Z pewnością będzie to nie lada gratka dla największych fanów. Trudno jednak powiedzieć, jak będzie wyglądała sytuacja z dostępnością tego urządzenia w Polsce.

To nie koniec atrakcji, jakie Nintendo przygotowało dla miłośników serii. Posiadacze 3DS-a korzystając z usługi eShop od wczoraj mogą bowiem zakupić The Legend of Zelda: Link’s Awakening. Jest to klasyczna odsłona wydana pierwotnie na starego GameBoya Color. Należy w tym miejscu przypomnieć, że wiele funkcji 3DS-a nie jest oficjalnie dostępnych w naszym kraju i aby móc z nich korzystać musimy rejestrować się np. na Wielką Brytanię.

Z kolei w przyszłym tygodniu swoją premierę będzie mieć The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D – odświeżona wersja kultowej gry znanej posiadaczom Nintendo 64. W Europie zadebiutuje 17 czerwca, a jej zawartość została wzbogacona o tryby Master Quest oraz Boss Challenge, przeznaczone dla bardziej doświadczonych graczy.

Wreszcie we wrześniu posiadaczom DSi firma Nintendo za darmo udostępni The Legend of Zelda: Four Swords. Wprawdzie nie jest to zupełnie nowa pozycja (swego czasu bawić się nią mogli użytkownicy GameBoy Advance), ale oddanie jej nam w prezencie to naprawdę miły gest ze strony japońskiego koncernu. Tytuł przeznaczony jest do wieloosobowej rozgrywki i obsługuje maksymalnie czterech graczy.

Dodatkowo ogłoszono, że jesienią we wszystkich rejonach świata organizowane będą koncerty orkiestry symfonicznej, na których będziemy mogli posłuchać najbardziej popularnych utworów z tej serii. Dokładne terminy i miejsca tych imprez zostaną podane w najbliższej przyszłości. Polskim fanom sugerujemy jednak odrzucić nadzieję na organizację tego typu wydarzenia w naszym kraju.

Świętowanie rocznicy zostanie zwieńczone wydaniem dwóch tematycznych płyt CD. Jedna z nich zawierać będzie ścieżkę dźwiękową The Legend of Zelda: Ocarina of Time i dostaną ją za darmo pierwsze osoby, które zarejestrują wersję gry na 3DS-a w Klubie Nintendo. Drugi krążek zaoferuje muzykę prosto ze wspomnianych wyżej koncertów.

Na targach E3 dziennikarze serwisu IGN mieli okazję przetestować techniczne demo Zeldy działające na Wii U. Nie jest to wprawdzie pełnoprawna pozycja, ale pozwala sprawdzić możliwości graficzne nadchodzącej konsoli i działanie samego kontrolera. Materiały dokumentujące wspomniane testy znajdziecie w tej wiadomości.