Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2011, 13:40

PS Vita w tym roku tylko w Japonii

Jack Tretton, szef Sony Computer Entertainment America, zapytany przez serwis GameTrailers o to, czy jest możliwe, aby jeszcze w tym roku kalendarzowym konsola PS Vita trafiła do sprzedaży na całym świecie, stwierdził, że nieprawdopodobnej na koniec tego roku Vita zagości jedynie na półkach sklepowych w Japonii.

Jack Tretton, szef Sony Computer Entertainment America, zapytany przez serwis GameTrailers o to, czy jest możliwe, aby jeszcze w tym roku kalendarzowym konsola PS Vita trafiła do sprzedaży na całym świecie, stwierdził, że najprawdopodobniej tegoroczny debiut PSVita odbędzie się wyłącznie w Japonii.

PS Vita w tym roku tylko w Japonii - ilustracja #1

Gracze w Europie i USA nie będą musieli jednak czekać zbyt długo, nim do ich kieszeni trafi nowa konsola. Tretton poinformował, że docelowo Sony planuje wprowadzić Vitę do sprzedaży we wszystkich regionach wraz z końcem obecnego fiskalnego roku, czyli do 31 marca 2012. Trudno powiedzieć czy to dobry ruch ze strony japońskiego giganta. Zrezygnowanie z zachodniej premiery Vity w najgorętszym przedświątecznym sezonie, może znacząco wpłynąć na pierwsze wyniki sprzedaży konsoli. Sony oddaje też pole konsoli Nintendo 3DS, która po ewentualnej obniżce ceny może być popularnym prezentem gwiazdkowym, zarówno za oceanem jak i na Starym Kontynencie.