Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Disciples III: Resurrection (PC)

Disciples III: Wskrzeszenie - Hordy Nieumarłych PC

Disciples III: Resurrection

Samodzielne rozszerzenie trzeciej części popularnego cyklu Disciples, wskrzeszonego w 2009 roku przez firmę Kalypso Media. W grze możemy stanąć na czele Hordy Nieumarłych, którą mogliśmy kontrolować we wcześniejszych odsłonach serii.

To jest dodatek do gry Disciples III: Odrodzenie.

Strategiczne | fantasy | turowe | elementy RPG

PC Windows
Okładka Disciples III: Resurrection (PC)

producent: .dat

wydawca: Kalypso Media

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3grudnia2010

25marca2011

pudełko PL

Disciples III: Wskrzeszenie - Hordy Nieumarłych to pierwszy, samodzielny dodatek do strategii turowej Disciples III: Odrodzenie, wydanej na polskim rynku w czerwcu 2010 roku. Produkcja studia .dat oferuje możliwość przeżycia zupełnie nowej przygody.

W pierwszym rozszerzeniu do Disciples III: Odrodzenie gracz staje na czele przerażających Hord Nieumarłych. Wszystko zaczyna się od wyjścia na suchy ląd Undiquillash – pięknej władczyni morskiego ludu, którą tajemniczy artefakt obdarzył niemalże boską mocą. Jej uroda jest tak wielka, że zwraca uwagę szalonego elfiego bóstwa Galleana. W twarzy syreny odnajduje ono rysy swojej dawnej towarzyszki Solonielly i jego udręczony umysł uznaje, że oto powróciła jego ukochana. Niestety, bogini śmierci Mortis, czyli prawdziwa Soloniella, nie zamierza stać z założonymi rękoma i patrzeć, jak jej dawny kochanek odnajduje ukojenie w ramionach innej. Dlatego w Nevendaarze zaczynają powstawać z popiołów Hordy Nieumarłych. Mają tylko jeden cel – zemścić się za upokorzenie, jakiego doznała ich pani. Trupia armia gromadzi się na dalekiej północy, a Mortis wskrzesza starożytnego wojownika Salaara, by poprowadził jej siły ku zwycięstwu i to w niego wcielają się gracze w trwającej blisko 70 godzin kampanii. Fabuła dodatku stworzona została przez pisarkę Ekaterinę Stadnikovą, autorkę popularnego cyklu książek z akcją osadzoną w świecie Disciples.

Do dyspozycji gracza oddane zostały nowe obszary Nevendaru, zamieszkałe przez dziesiątki nieznanych przeciwników. W walce z nimi pomocne okazują się unikalne umiejętności ponad 50 nowych jednostek i 4 przywódców należących do tytułowych Hord Nieumarłych. Na potrzeby Disciples III: Wskrzeszenie - Hordy Nieumarłych twórcy udoskonalili też mechanikę rozgrywki, czyniąc ją bardziej zbalansowaną. Przede wszystkim kompletnie przemeblowano system inicjatywy. Teraz jednostki wyposażone w wysokie wartości tego współczynnika mogą wykonywać kilka ruchów w jednej turze. Dobrze współgrają z tym zmiany w sposobie działania systemu osłon, który może zostać teraz zastosowany także do obrony samego siebie i wykonania ciosu wyprzedzającego. Powoduje to, że słabszy nieprzyjaciel często ginie, nim zdąży podnieść na nas rękę.

Autorzy wprowadzili również zmiany do rozwoju bohaterów, dzięki czemu zarządzanie nimi stało się bardziej intuicyjne. Natomiast bez większych modyfikacji pozostawiono oprawę audiowizualną, zaprojektowaną po raz kolejny na bazie silnika Virtual Dream (odpowiedzialnego m.in. za generowanie trójwymiarowego pola walki).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   gorące krzesło     Liczba graczy: 1-3  

Nośnik: 2 DVD

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 536 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do Disciples III: Wskrzeszenie - Hordy Nieumarłych

Klasyfikacja PEGI Disciples III: Wskrzeszenie - Hordy Nieumarłych

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Disciples III: Wskrzeszenie - Hordy Nieumarłych

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.0 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Disciples III: Wskrzeszenie - Hordy Nieumarłych - recenzja gry
Disciples III: Wskrzeszenie - Hordy Nieumarłych - recenzja gry

Recenzja 12 kwietnia 2011, 08:57

Zanim rozpoczniemy wypełnianie woli Mortis, musimy wybrać jeden z trzech poziomów trudności oraz zdecydować o klasie naszego wirtualnego alter ego. Same podstawy rozgrywki nie uległy żadnym dramatycznym zmianom. Wciąż jest to turowa strategia, w której eksplorujemy mapę, zajmujemy kolejne tereny i walczymy z nieprzyjaciółmi na heksagonalnych polach bitewnych. Jako dowódca Nieumarłych otrzymujemy dostęp do kilkudziesięciu nowych jednostek. Niestety, poza jednym bossem nie rozszerzono zakresu sił neutralnych, choć jednocześnie wprowadzono modyfikacje współczynników innych frakcji. W ogóle nowości jest trochę mało. Pojawiło się kilka dodatkowych pierścieni, ale poza nimi nie ma co liczyć na to, że w trakcie przygody natkniemy się na wiele nowych talizmanów, mikstur czy inne przedmioty tego typu. Bardzo sympatycznie prezentują się natomiast same misje. Fabuła jest tym razem ciekawsza i lepiej opowiedziana, a poszczególne poziomy nie sprowadzają się jedynie do ślepego podążania liniowym szlakiem od jednego końca mapy do drugiego. Zamiast tego trzeba często trochę pokombinować, powłóczyć się po okolicy czy wrócić do odwiedzonych wcześniej miejsc.