Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Warlords IV: Heroes of Etheria (PC)

Warlords IV: Bohaterowie Etherii PC

Warlords IV: Heroes of Etheria

Warlords IV: Bohaterowie Etherii to osadzona w klimatach fantasy strategia turowa, wyprodukowana przez studio Infinite Interactive. Fabuła gry przedstawia konflikt, w który zaangażowanych jest 6 frakcji.

Strategiczne | fantasy | turowe

PC Windows
Okładka Warlords IV: Heroes of Etheria (PC)

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21października2003

7grudnia2003

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Warlords IV: Heroes of Etheria podobnie jak części poprzednie serii Warlords, jest strategią turową z elementami cRPG osadzoną w świecie fantasy. Gracze ponownie mogą stanąć na czele wojsk złożonych ze smoków, pegazów, mrocznych elfów i innych tym podobnych fantastycznych stworzeń. W tej części do walki staje sześć nacji, tj. Sirians, Elves, Dwarves, Orcs, Volturnans oraz Lord Bane. Solą Warlords IV jest walka, bitwy z udziałem różnych jednostek oraz oblężenia zamków. Twórcy zerwali z poprzednim abstrakcyjnym system walki i teraz gracz może sam dowodzić wojskami na polu bitewnym. Nasze odziały mają swoje różne specjalne style walki, ataki, magiczne zaklęcia oraz indywidualne statystyki i system zachowania się, co oznacza, że spotykamy się tu z aktami heroizmu, załamaniem się morale i ucieczką z pola walki, braniem oddziałów do niewoli, itp.

Oprócz tego w Warlords IV znajdziemy szereg innych nowości, jak złożony system dyplomacji, który można wykorzystać do bezkrwawego rozwiązania konfliktu; budowę nowych i rozbudowę już istniejących miast oraz zbieranie surowców. Nawiasem mówiąc w Warlords IV miasta stały się ważniejsze niż to miało miejsce w poprzednich częściach cyklu. Możemy w nich nie tylko rekrutować wojska, ale także kupować nowe czary czy teleportować armie na duże odległości. Nadrzędną rolę w całej rozgrywce stanowią bohaterowie. Wraz z postępem akcji i ilością stoczonych walk, podnoszą swe umiejętności i zdolności, a także wchodzą w posiadanie bardzo potężnych artefaktów i przedmiotów magicznych, przez co stają się doskonałymi wojownikami mogącymi samotnie stawić czoło nawet całym armiom. Gra posiada specjalny system wzrostu doświadczenia (który obejmuje nie tylko bohaterów, lecz również inne jednostki bojowe), bardzo rozbudowany system czarów oraz zaawansowane A.I. Warlords IV: Heroes of Etheria pozwala na rozgrywkę w trybie single i multiplayer za pośrednictwem sieci lokalnej i Internetu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 612 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Warlords IV: Bohaterowie Etherii

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Warlords IV: Bohaterowie Etherii

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 450 MHz
  • 256 MB RAM
  • 32 MB akcelerator 3D
  • 1GB HDD
Warlords IV: Bohaterowie Etherii - recenzja gry
Warlords IV: Bohaterowie Etherii - recenzja gry

Recenzja 12 marca 2004, 12:14

Nie ma rasy uniwersalnej, która bezproblemowo radziłaby sobie ze wszystkimi przeciwnikami, jednakże wyraźnie daje się odczuć słabość części z nich względem ogółu. Preferowaną rasę będziemy wybierać z takiego oto “koszyczka”: Rycerze, Imperium, Krasnoludy, Ogry, Orkowie, Nieumarli, Mroczne Elfy, Demony, Smoki i Elfy.