Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Warlords: Battlecry II (PC)

Warlords: Battlecry II PC

Warlords: Battlecry II jest kontynuacją wydanej w 2000 roku strategii czasu rzeczywistego (RTS) z elementami cRPG, stworzonej przez ekipę deweloperską Strategic Studies Group.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Warlords: Battlecry II (PC)

Polskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12marca2002

5czerwca2002

pudełko PL

Warlords Battlecry II to gra strategiczna z dużym naciskiem położonym na rozwój postaci głównego bohatera, czyli elementu typowego dla gier z gatunku cRPG. Na graczy czeka tu całkowicie nowa nieliniowa kampania o otwartym zakończeniu, w której wystąpi dwanaście różnych ras. Twórcy zadbali o udoskonalanie i dopracowanie wszelkich aspektów gry. Battlecry II oferuje nam 20 klas postaci głównego bohatera i poprawioną sztuczną inteligencję komputerowych przeciwników, którzy teraz posiadają własne tożsamości.

Zwiększyła się liczba jednostek o co najmniej 60 nowych (co daje łącznie prawie 140 jednostek), mogą one zdobywać doświadczenie, nowe poziomy i umiejętności (najlepsze w walce nagradzane są medalami) oraz istnieje możliwość przechodzenia najbardziej doświadczonych oddziałów do następnych misji. Ponadto zwiększyła się ilość i różnorodność budynków, czarów (każdy posiada własne unikalne efekty wizualne towarzyszące jego rzuceniu), których jest ponad 100, podzielonych na 11 sfer magii, a dla osób nieco słabiej wprawionych w sztuce magicznej zaimplementowano specjalny system automatycznego rzucania czarów.

  • Ponad 100 nowych unikalnych zdolności.
  • Nowy engine graficzny odpowiedzialny za prezentację terenu na którym toczy się rozgrywka – uwzględniona wysokość terenu oraz istnienie przeszkód.
  • Dwanaście odmiennych typów rozgrywki przeznaczonych dla trybu multiplayer, możliwość wspólnej zabawy do sześciu osób jednocześnie (IPX Lan, TCP/IP Lan, lub Internet).
  • Dołączony edytor map pozwalający na tworzenie własnych scenariuszy.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8.21 / 10 na podstawie 1054 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Wymagania wiekowe Warlords: Battlecry II

12+

Wymagania sprzętowe Warlords: Battlecry II

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 400MHz, 128MB RAM, karta grafiki 8MB

Warlords: Battlecry II - recenzja gry

Recenzja 17 czerwca 2002, 13:37

WB2 oferuje dwa rodzaje rozgrywki. Po pierwsze typowe pojedynki. Wybieramy mapę, ilość przeciwników, reguły, według jakich toczyć się będzie bitwa no i jazda! Po drugie- bardzo długą kampanię o otwartej budowie. Naszym oczom ukarze się mapa Etherii podzielonej na 67 prowincji. By zwyciężyć musimy podbić 47 z nich. Które to będą obszary i w jakiej kolejności będziemy je podporządkowywać zależy wyłącznie od nas. Zdobycie każdego z regionów łączy się z pewnymi korzyściami- zwiększenie siły Bohatera, naszych jednostek itd. Niestety do kampanii mam dwa poważne zastrzeżenia. Poszczególne prowincje nie są tragicznie opisane pod względem poziomu trudności. W początkowej fazie gry, kiedy nasz Heros ma jeszcze mleko pod nosem, niektóre prowincje są wręcz niemożliwe do zdobycia! Drugi mój zarzut dotyczy olbrzymiej monotonii kampanii. Tu nie ma żadnej fabuły - ot, kilkadziesiąt luźno połączonych ze sobą starć. I niestety większość z nich polega na tym samym - wybiciu przeciwników, co staje się dość monotonne. Zamykając temat możliwości WB2 krótko wspomnę, że oferuje nam ona możliwość walki w trybie Multiplayer i to zarówno przez LAN jak i specjalnie stworzony do tego celu przez SSG serwer. Jeśli uważnie czytaliście tą recenzję, to oczywiste się dla was stanie jak wielką radochę sprawia pokazanie światu naszego Herosa, którego przez długi czas szlifowaliśmy! Tu podczas potyczek nie tylko liczyć się będą umiejętności taktyczne, ale także przygotowanie! I jeszcze dobra wiadomość - w potyczkach Multiplayer będziemy mogli wykorzystać naszego Bohatera, którym zmagaliśmy się w kampanii!