Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCX360PS3
Okładka WRC 2 (PC)

WRC 2

WRC 2011

WRC 2 to wyprodukowana przez studio Milestone gra wyścigowa korzystająca z oficjalnej licencji Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA). Gracze mogą wcielić się m.in.

Wyścigi | samochodowe | multiplayer | rajdy

Okładka WRC 2 (PC)

data premiery gry:

14paź2011

X360 PS3 PC

WRC 2011 to gra rajdowa, w której uczestniczymy w rajdowych mistrzostwach świata WRC rozgrywanych pod egidą FIA, czyli Międzynarodowej Federacji Samochodowej. Jest to druga odsłona z tej serii, wyprodukowana przez studio Milestone, mające w swoim dorobku takie tytuły, jak: Evolution GT, Superstars V8 Racing, czy SBK 2011.

Wykupiona przez autorów gry licencja obejmuje tym razem sezon 2011, uwzględniając nie tylko kierowców (m.in. Sébastien Loeb, Mikko Hirvonen, Kimi Räikkönen, czy Sébastien Ogier), pilotów, zespoły fabryczne, ale i imprezy z kalendarza rajdowych mistrzostw świata. Gracz bierze udział w rajdach rozgrywanych na trasach znajdujących w takich krajach jak: Szwecja, Meksyk, Portugalia, Jordania, Włochy, Argentyna, Grecja, Finlandia, Niemcy, Australia, Francja, Hiszpania i Wielka Brytania. W każdym z tych państw do pokonania jest po kilka odcinków specjalnych, na których gracz walczy z czasem i porównuje swoje rezultaty z innymi zawodnikami. Do jego dyspozycji oddano kilkadziesiąt rajdowych maszyn. Są to zarówno najnowsze wozy WRC (m.in. Citroen DS3 WRC, Ford Fiesta RS WRC, MINI Countryman WRC), jak i auta z niższych klas wyścigowych (m.in. Škoda Fabia S2000, Ford Fiesta S2000), czy pojazdy, które dominowały na rajdowych odcinkach przed kilkunastoma laty (m.in. Subaru Impreza WRC, Toyota Celica GT-Four).

Głównym trybem rozgrywki jest kariera, którą gracz rozpoczyna jako niedoświadczony kierowca rajdowy i startuje w mało prestiżowych zawodach. Tryb ten jest bardziej rozbudowany niż w edycji 2010, oferując przede wszystkim możliwość zatrudniania pracowników zespołu. Podwładni zajmują się następnie opracowywaniem ulepszeń do posiadanych samochodów (np. wytrzymalsze zawieszenie czy mocniejszy silnik), czy negocjowaniem korzystniejszych umów sponsorskich. Kluczowym punktem kariery nadal jest zdobycie angażu do zespołu WRC startującego w rajdowych mistrzostwach świata. Inne dostępne w grze tryby zabawy to między innymi akademia rajdowców, pobijanie uzyskanych czasów na konkretnych odcinkach czy multiplayer. W tym ostatnim przypadku możemy ścigać się z innymi osobami zarówno w Sieci, jak i lokalnie (tzw. hot-seat).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 434 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 165 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Gry podobne do WRC 2

Klasyfikacja PEGI WRC 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe WRC 2

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 lub lepszy)
  • 5.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe
Powtórka z rozrywki, czyli recenzja gry WRC 2
Powtórka z rozrywki, czyli recenzja gry WRC 2

Recenzja 24 października 2011, 11:11

W tegorocznych Rajdowych Mistrzostwach Świata zaszły spore zmiany w charakterystyce pojazdów i znalazło to oczywiście odzwierciedlenie w grze. Możemy zatem zasiadać za kierownicami maszyn z silnikami o pojemności 1600 cm3 i wyposażonymi w turbosprężarki. Oprócz tego dostępne są niższe serie towarzyszące głównemu cyklowi (w tym PWRC, w którym startuje nasz Michał Kościuszko), jak również między innymi zawierająca kilkusetkonne potwory grupa B czy klasa pojazdów Safari-WRC (starsze auta rajdowe, wśród których znalazły się chociażby Toyota Celica i Subaru Impreza pierwszej generacji). Nie da się ukryć, że wybór wozów oraz ich kategorii jest teraz wyraźnie większy, co nie oznacza, że lista jest kompletna. W moim przekonaniu w grze powinno znaleźć się więcej pojazdów WRC z poprzednich sezonów.

X360
PS3
PC