Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Rally Poland (PC)

Rajd Polski PC

Rally Poland

Polska produkcja poruszająca tematykę rajdów samochodowych. Gra korzysta z licencji Polskiego Związku Motorowego, co zaowocowało zgodnymi z rzeczywistością kierowcami i zespołami.

Wyścigi | samochodowe | multiplayer | polskie | rajdy

PC Windows
Okładka Rally Poland (PC)

producent: Red Dot Games

wydawca: IQ Publishing

wydawca PL: IQ Publishing

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4grudnia2010

4grudnia2010

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rajd Polski to pierwsza rodzima zręcznościowa gra rajdowa posiadająca licencję Polskiego Związku Motorowego. Produkt został wydany przez firmę IQ Publishing.

W grze ścigamy się na autentycznych mazurskich odcinkach specjalnych, na których rywalizują również kierowcy podczas prawdziwego Rajdu Polski. Autorzy korzystając z tzw. onboardów starali się przygotować odpowiadającą rzeczywistości topografię tras, uwzględniając również wygląd całych lokacji wraz z otoczeniem, a także rodzaje nawierzchni. W sumie do przejechania jest ok. 170 kilometrów.

Twórcy zaprosili do udziału w grze dwanaście prawdziwych załóg biorących udział w rajdzie. Wśród nich są m.in. Kajetan Kajetanowicz wraz z pilotem Jarosławem Baranem, Leszek Kuzaj i Jakub Gerber, Michał Sołowow i Maciej Baran czy w końcu Krzysztof Hołowczyc wraz z Łukaszem Kurzeją. Dzięki temu decydując się na wcielenie w któregokolwiek z kierowców, w roli pilota usłyszymy jego rzeczywistego partnera z teamu.

Rajd Polski jest grą zręcznościową o uproszczonym modelu jazdy i braku jakichkolwiek uszkodzeń. Zarówno mechanicznych, jak i wizualnych. Gracz może zasiąść za kierownicą Skody Fabii 2000, Forda Fiesty S2000, Subaru Imprezy STR010 i Peugeota 207. Do przejechania jest 17 odcinków specjalnych, na które składają się także superoesy.

Tytuł umożliwia wspólne ściganie się maksymalnie czterem osobom w trybie gorącego krzesła, a także oferuje możliwość wysłania swoich wyników na serwer i porównania czasów przejazdów z innymi graczami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   gorące krzesło    

Ocena czytelników: 4,7 / 10 na podstawie 1857 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.8 / 10 na podstawie 254 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do Rajd Polski

Klasyfikacja PEGI Rajd Polski

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Rajd Polski

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7
Rajd Polski - recenzja gry
Rajd Polski - recenzja gry

Recenzja 15 grudnia 2010, 13:38

W ogóle nie czuć, że samochód porusza się po nierównej powierzchni. On raczej płynie, co samo w sobie nie jest złe i umiejętnie wykorzystane może być atutem udanej arkadówki (vide Sega Rally), ale szkopuł w tym, że tutaj auta w ogóle się nie czuje. Nie ma ono żadnej masy, ot, taki kolorowy kartonik w bezkresnej przestrzeni oceanu zieleni.