Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2010, 17:00

autor: Jiker

Rajd Polski - nowe informacje i oficjalna data premiery

Firma IQ Publishing poinformowała, że prace nad grą rajdową Rajd Polski wstąpiły w decydującą fazę. W związku z powyższym światło dzienne ujrzały nowe informacje na temat zawartości produkcji. Twórcy opublikowali również kilka nowych zrzutów ekranowych.

Firma IQ Publishing poinformowała, że prace nad grą rajdową Rajd Polski wstąpiły w decydującą fazę. W związku z powyższym światło dzienne ujrzały nowe informacje na temat zawartości produkcji. Twórcy opublikowali również kilka nowych zrzutów ekranowych.

Rajd Polski - nowe informacje i oficjalna data premiery - ilustracja #1

Poznaliśmy w ten sposób m.in. ostateczną liczbę załóg biorących udział w grze (wraz z modelami samochodów, za kierownicą których zespoły będą walczyły o punkty):

 • Leszek Kuzaj/Jakub Gerber – Skoda Fabia S2000
 • Michał Sołowow/Maciej Baran – Ford Fiesta S2000
 • Tomasz Kuchar/Daniel Dymurski – Peugeot 207
 • Kajetan Kajetanowicz/Jaroslaw Baran – Subaru Impreza STR010
 • Maciej Oleksowicz/Andrzej Obrębowski – Ford Fiesta S2000
 • Krzysztof Oleksowicz/Maciej Rathe – Subaru Impreza STR010
 • Maciej Rzeźnik/Przemysław Mazur – Skoda Fabia S2000
 • Michał Kościuszko/Maciej Szczepaniak – Ford Fiesta S2000
 • Brian Bouffier/ Xavier Panseri – Peugeot 207
 • Szymon Ruta/Sebastian Rozwadowski – Peugeot 207
 • Andrzej Koper/Maciej Wisławski – Subaru Impreza STR010
 • Krzysztof Hołowczyc/Łukasz Kurzeja – Peugeot 207
Rajd Polski - nowe informacje i oficjalna data premiery - ilustracja #2

Ponadto dzięki licencji Polskiego Związku Motorowego w Rajdzie Polski zaimplementowane zostały głosy wszystkich dwunastu pilotów występujących w grze. Wcielając się w Leszka Kuzaja, Tomasza Kuchara lub Michała Kościuszkę usłyszymy zatem w słuchawce komendy wypowiadane przez Jarosława Gerbera, Daniela Dymurskiego bądź Macieja Szczepaniaka.

Rajd Polski to produkcja, w której otrzymamy możliwość wzięcia udziału w tytułowym rajdzie – drugich po słynnym Rajdzie Monte Carlo najstarszych tego typu zawodów na świecie. Nie dziwi więc fakt, że twórcy podjęli próbę odwzorowania wszystkich 18 odcinków specjalnych składających się na Rajd Polski wraz z odcinkiem treningowym, czyli tzw. shakedownem, parkiem serwisowym oraz biurem prasowym rajdu. Wszystkie trasy zostały opracowane na podstawie tzw. on boardów, z ujęciem wszystkich najważniejszych znaków topograficznych oraz miejsc.

Premiera pełnej wersji Rajdu Polski odbędzie się 4 grudnia tego roku – w dzień Rajdu Barbórki. Na samym rajdzie obecna będzie możliwość gry na specjalnych symulatorach. Dodatkowo w kilku wybranych sklepach wystawione zostaną prawdziwe samochody rajdowe. Sugerowana cena detaliczna produkcji ustalona została na poziomie 79,90 złotych.

Warto odnotować, że Rajd Polski to kolejna gra rajdowa na PC, która trafi do sklepów w tym roku. Nie tak dawno swoją premierę miało całkiem udane WRC: FIA World Rally Championship.

Rajd Polski - nowe informacje i oficjalna data premiery - ilustracja #3