Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2012, 10:03

Gra rajdowa WRC 3 na nowym silniku graficznym. Premiera jeszcze w tym roku

Firma Black Bean Games oficjalnie potwierdziła, że w produkcji znajduje się gra rajdowa WRC 3. Opracowaniem projektu ponownie zajmuje się studio Milestone.

Gra rajdowa WRC 3 na nowym silniku graficznym. Premiera jeszcze w tym roku  - ilustracja #1

Firma Black Bean Games przyzwyczaiła nas już do tego, że co roku ukazują się nowe edycje jej serii wyścigowych. Dlatego nikogo nie powinno zdziwić ujawnienie gry WRC 3. Całość tradycyjnie oparta zostanie na oficjalnej licencji Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA), a zadanie opracowania projektu ponownie powierzono studiu Milestone. Jednocześnie jednak autorzy obiecują spore zmiany w porównaniu z poprzednimi odsłonami.

Gra powstaje na nowym silniku graficznym. Dzięki zastosowaniu tej technologii otrzymamy zaawansowane efekty świetlne i cząsteczkowe, a tłumy widzów na poboczach tras będą się mogły pochwalić znacznie większą ilością detali.

Oficjalna licencja FIA oznacza, że w WRC 3 znajdziemy wszystkie trasy, zespoły, zawodników oraz samochody z sezonu 2012. Fanów realizmu mogą zaniepokoić wieści o pewnym uproszczeniu mechanizmów rozgrywki. Autorzy chcą zapewnić dobrą zabawę początkującym, choć obiecują, że weterani wirtualnych rajdów też będą zadowoleni.

Gra powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox 360, PlayStation 3 oraz PlayStation Vita. WRC 3 trafi do sprzedaży w październiku tego roku. Niestety, na tym kończą się nasze informacje na temat tego projektu. Oficjalne strony serii i dewelopera nie zostały jeszcze uaktualnione, więc na więcej konkretów przyjdzie nam trochę poczekać.

  1. WRC – oficjalna strona serii
  2. Milestone – oficjalna strona studia

Pierwsza odsłona WRC zadebiutowała w październiku 2010 roku. Gra okazała się przyzwoitą produkcją, która nie wywołała jednak większych zachwytów. Podobną jakość prezentowała wypuszczona rok później część druga. Pozostaje mieć nadzieję, że trzecie podejście okaże się dla duetu Milestone i Black Bean Games znacznie bardziej udane. Zwłaszcza, że od kiedy studio Codemasters skręciło w mniej poważne klimaty, WRC stało się jedynym godnym uwagi cyklem tego typu. Choć trzeba też dodać, że DiRT 4 ma stanowić powrót do korzeni. Niestety, na razie nie wiemy nic więcej na temat tego projektu.