Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiWiiPS3
Okładka Ferrari The Race Experience (Wii)
OkładkaFerrari The Race Experience (Wii)

Ferrari The Race Experience

Gra wyścigowa, poświęcona włoskiej marce Ferrari od studia Eutechnyx. Zasiadamy w niej za kierownicą pięknych, czerwonych i potężnych maszyn, cieszących się wieloletnią sławą na całym świecie.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ferrari The Race Experience Premiera

29wrz2010

PS3

25paź2010

Wii

producent: Eutechnyx wydawca: System 3 Strona oficjalna

Gry podobne do Ferrari The Race Experience

Mario Kart 64

Chrysler Classic Racing

Cruis'n USA

Ferrari The Race Experience to gra wyścigowa aspirująca do miana symulacji, poświęcona w całości słynnej włoskiej marce samochodowej. Została wyprodukowana przez firmy System 3 oraz Eutechnyx, mające w dorobku m.in. poprzednią, udaną odsłonę serii – Ferrari Challenge Trofeo Pirelli – wydaną z okazji 60-lecia Ferrari.

Ferrari The Race Experience powstało na bazie pełnej licencji, dzięki czemu w grze znalazła się ogromna liczba odwołań oraz smaczków związanych z włoską marką. Nie zabrakło w niej dziesiątek modeli samochodów, w tym tych najnowszych, a także najbardziej pożądanych. Gracz może przetestować ich możliwości m.in. w trybie Kariery, na kilkunastu przygotowanych do tego celu torach wyścigowych, będących wirtualnymi odpowiednikami tras istniejących w rzeczywistości.

W Ferrari The Race Experience twórcy zdecydowali się na dopracowanie modelu jazdy, zaczerpniętego z poprzedniej odsłony. Poprawione zostało zachowanie samochodów na trasie, ich reakcje na zmieniającą się nawierzchnie, a także interakcje z pozostałymi pojazdami na trasie. Warto zauważyć, że gra jest symulacją, wymuszającą na graczu wielką uwagę, a także konieczność odbycia intensywnych treningów. W ramach Ferrari The Race Experience zawarty został również tryb rozgrywki wieloosobowej.

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 5,2 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ferrari The Race Experience

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Ferrari The Race Experience Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PS3
Wii