Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiWii
Okładka Cruis'n USA (Wii)
OkładkaCruis'n USA (Wii)

Cruis'n USA Wii

Klasyczne wyścigi samochodowe. Ścigamy się między innymi na moście Golden Gate czy w pobliżu Białego Domu, zasiadając za kierownicami różnych modeli pojazdów. Bawimy się w pojedynkę lub z udziałem drugiego gracza.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cruis'n USA Premiera Wii

27marca2008

producent: Midway Games wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Reedycja popularnej gry wyścigowej autorstwa koncernu Midway. Cruis’n USA pierwotnie zadebiutowało w 1996 roku, a konsolą docelową była konsola Nintendo 64. Omawianą reedycję przygotowano z myślą o klientach serwisu Virtual Console. Cruis’n USA wymaga uiszczenia opłaty w wysokości 1000 Wii Points.

Zgodnie z tym co może sugerować sam tytuł gry, główną atrakcją Cruis’n USA jest możliwość odwiedzenia najciekawszych miejsc na obszarze Stanów Zjednoczonych. Gracz ma okazję obejrzenia z bliska między innymi słynnego mostu Golden Gate, góry Rushmore, tuneli zlokalizowanych pod Chicago czy waszyngtońskiego Białego Domu. Wyścigi rozgrywane są na otwartych odcinkach, co oznacza, że nie pokonuje się kolejnych okrążeń, nieustannie przemieszczając w stronę linii mety.

Niezależnie od wybranego przez siebie trybu, należy zadbać o to żeby zmieścić się w wyznaczonym przez grę limicie czasowym, pokonując kolejne checkpointy. Do dyspozycji gracza oddano kilka pojazdów. Maszyny różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale również osiągami – jedne są szybkie, inne z kolei pozwalają w prostszy sposób pokonywać ostre zakręty. Na najlepszych graczy czekają ukryte pojazdy, cechujące się najlepszymi parametrami.

Zastosowany w Cruis’n USA model jazdy jest bardzo zręcznościowy, przywodząc na myśl chociażby gry z serii OutRun. Na uwagę zasługuje możliwość dostosowywania poziomu trudności do własnych upodobań (pięć różnych ustawień), a nawet eliminowania ruchu ulicznego oraz aut konkurentów. Oprawa wizualna gry jest bardzo uproszczona, gdyż pozostawiono ją w niemal niezmienionej postaci w stosunku do pierwowzoru. Wyścigi mogą być obserwowane z wielu różnych ujęć kamery.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Cruis'n USA

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Cruis'n USA Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Classic Controller