Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3
Okładka Drug Wars (PC)

Drug Wars

Merchants of Brooklyn

Drug Wars to pierwszoosobowa strzelanina (FPS), stanowiąca debiutancki projekt studia Paleo Entertainment. Akcja gry osadzona została w 3100 roku.

Akcji | FPP | science fiction | indie | strzelanki

Okładka Drug Wars (PC)

data premiery gry:

anulowana

X360 PS3

17mar2009

PC

Merchants of Brooklyn to debiutancki projekt kalifornijskiego studia deweloperskiego - Paleo Entertainment. Jest on przepełnionym akcją i czarnym humorem FPSem, który doczekał się swoich edycji na PC oraz konsole Xbox 360 i PS3.

Akcja gry przenosi nas do Nowego Jorku z 3100 roku, który w żadnym wypadku nie przypomina znanej z czasów obecnych metropolii. Na skutek globalnego ocieplenia poziom morskich wód znacząco się podniósł zalewając ulice Brooklynu. Oczywiście jego mieszkańcy musieli jakoś przystosować się do nowych warunków, zaczęli więc odbudowywać miasto na wystających z wody górnych partiach wieżowców, które łączyli ze sobą specjalnymi mostami. Szybko stał się też widoczny jasny podział na klasy społeczne, gdyż przynależność do danej grupy wskazywała miejsce zamieszkania – im wyżej w hierarchii się znajdowała tym wyższy poziom Brooklynu mógł stać się jej domem.

Z czasem elita coraz bardziej odcinała się od przebywającego w dolnych partiach marginesu, a jednocześnie zaczęła potrzebować nowej siły roboczej i z tym właśnie problemem zwróciła się do B.I.T. (Brooklyn Institute of Technology). Tak się złożyło, że organizacja ta prowadziła już wcześniej badania nad klonowaniem ludzi, więc jako najlepsze rozwiązanie uznała sklonowanie Neandertalczyka, ze względu na jego dużą wytrzymałość i siłę fizyczną. W pewnym momencie okazało się jednak, że stworzono więcej robotników niż było potrzeba, dlatego ci zbędni zostali wygnani w dolne partie miasta. Tam zainteresowała się nimi tytułowa Marchants of Brooklyn - przestępcza organizacja, która znalazła świetny sposób na zarobek - organizowanie walk na śmierć i życie z udziałem Neo-Neandertalczyków i przyjmowanie zakładów.

Wcielamy się tu w postać elitarnego wojownika, Matteo Savio, którego jedno ramię zostało wbrew jego woli zastąpione biomechanicznym tworem mogącym transformować się w różne bronie. Nasz bohater ma wielkie plany - chce uciec z dolnego miasta, uwolnić pozostałych Neandertalczyków i przejąć kontrolę nad strefą zarezerwowaną dla elity.

Merchants of Brooklyn powstał na silniku przygotowanym przez studio Crytec na potrzeby Crysisa - CryEngine 2. Narzędzie to oferuje między innymi zaawansowaną fizykę obiektów, dzięki czemu ekipa Paleo Entertainment mogła stworzyć w pełni interaktywne środowisko gry. Zresztą wykorzystanie niektórych elementów otoczenia może zapewnić nam przewagę w trakcie walki zarówno podczas kampanii dla jednego gracza jak i w starciu z żywymi przeciwnikami. Twórcy zamiast na realistyczną grafikę postawili na pewną umowność i swoje dzieło zrealizowali w komiksowej konwencji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 3,8 / 10 na podstawie 81 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Drug Wars

18+

Wymagania sprzętowe Drug Wars

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.13 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), Windows XP/Vista

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Wieści ze świata (Battlefield Heroes, NBA2K10, Wii Sports Resort) 1/07/09
Wieści ze świata (Battlefield Heroes, NBA2K10, Wii Sports Resort) 1/07/09

wiadomość1 lipca 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Merchants of Brooklyn zmienia tytuł, DLC do Skate 2, premiera Worms 2: Armageddon, twórcy F.E.A.R. pracują nad nową strzelaniną, dobre wyniki sprzedaży Wii Sports Resort w Japonii, wyjątkowa edycja kolekcjonerska NBA2K10 i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Gears of War 2, Spore, Assassin's Creed II) 24/06/09

wiadomość24 czerwca 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: łatki do Team Fortress 2, Demigod, Merchants of Brooklyn i Gears of War 2, amerykańska premiera Spore: Kosmiczne przygody, milion sztuk iPhone’a 3GS, twórcy LittleBigPlanet pracują nad nową grą, Tales of Monkey Island być może także na XBLA i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Cities XL, Neverwinter Nights 2, Singularity) 18/06/09

wiadomość18 czerwca 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: byli pracownicy Factor 5 zarzucają swoim szefom defraudację, klucze do bety Cities XL już dostępne, Neverwinter Nights 2 już bez DRM, Xbox 360 Arcade z większą ilością pamięci wewnętrznej i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (8 maja 2009)

wiadomość8 maja 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: film z prezentacji DiRT 2, dodatek do Merchants of Brooklyn, pecetowy Broken Steel już działa, Zoo Publishing przejmuje marki Empire Interactive, wznowienia Pokemon Gold i Silver potwierdzone i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (19 marca 2009)

wiadomość19 marca 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: będzie nowe PixelJunk, grafiki koncepcyjne Resident Evil 5, nowa gra Jona Blow czymś zupełnie innym niż Braid, Flower możliwy tylko na PS3 i inne. Zapraszamy do lektury.

PC
X360
PS3