Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PCPS3
Okładka Drug Wars (X360)
OkładkaDrug Wars (X360)

Drug Wars

Merchants of Brooklyn

Drug Wars to pierwszoosobowa strzelanina (FPS), stanowiąca debiutancki projekt studia Paleo Entertainment. Akcja gry osadzona została w 3100 roku.

Akcji | FPP | science fiction | indie | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Drug Wars Premiera

anulowana

X360 PS3

17mar2009

PC

producent: Paleo Entertainment

Merchants of Brooklyn to debiutancki projekt kalifornijskiego studia deweloperskiego - Paleo Entertainment. Jest on przepełnionym akcją i czarnym humorem FPSem, który doczekał się swoich edycji na PC oraz konsole Xbox 360 i PS3.

Akcja gry przenosi nas do Nowego Jorku z 3100 roku, który w żadnym wypadku nie przypomina znanej z czasów obecnych metropolii. Na skutek globalnego ocieplenia poziom morskich wód znacząco się podniósł zalewając ulice Brooklynu. Oczywiście jego mieszkańcy musieli jakoś przystosować się do nowych warunków, zaczęli więc odbudowywać miasto na wystających z wody górnych partiach wieżowców, które łączyli ze sobą specjalnymi mostami. Szybko stał się też widoczny jasny podział na klasy społeczne, gdyż przynależność do danej grupy wskazywała miejsce zamieszkania – im wyżej w hierarchii się znajdowała tym wyższy poziom Brooklynu mógł stać się jej domem.

Z czasem elita coraz bardziej odcinała się od przebywającego w dolnych partiach marginesu, a jednocześnie zaczęła potrzebować nowej siły roboczej i z tym właśnie problemem zwróciła się do B.I.T. (Brooklyn Institute of Technology). Tak się złożyło, że organizacja ta prowadziła już wcześniej badania nad klonowaniem ludzi, więc jako najlepsze rozwiązanie uznała sklonowanie Neandertalczyka, ze względu na jego dużą wytrzymałość i siłę fizyczną. W pewnym momencie okazało się jednak, że stworzono więcej robotników niż było potrzeba, dlatego ci zbędni zostali wygnani w dolne partie miasta. Tam zainteresowała się nimi tytułowa Marchants of Brooklyn - przestępcza organizacja, która znalazła świetny sposób na zarobek - organizowanie walk na śmierć i życie z udziałem Neo-Neandertalczyków i przyjmowanie zakładów.

Wcielamy się tu w postać elitarnego wojownika, Matteo Savio, którego jedno ramię zostało wbrew jego woli zastąpione biomechanicznym tworem mogącym transformować się w różne bronie. Nasz bohater ma wielkie plany - chce uciec z dolnego miasta, uwolnić pozostałych Neandertalczyków i przejąć kontrolę nad strefą zarezerwowaną dla elity.

Merchants of Brooklyn powstał na silniku przygotowanym przez studio Crytec na potrzeby Crysisa - CryEngine 2. Narzędzie to oferuje między innymi zaawansowaną fizykę obiektów, dzięki czemu ekipa Paleo Entertainment mogła stworzyć w pełni interaktywne środowisko gry. Zresztą wykorzystanie niektórych elementów otoczenia może zapewnić nam przewagę w trakcie walki zarówno podczas kampanii dla jednego gracza jak i w starciu z żywymi przeciwnikami. Twórcy zamiast na realistyczną grafikę postawili na pewną umowność i swoje dzieło zrealizowali w komiksowej konwencji.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 3,6 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Drug Wars: 18+

Drug Wars Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.13 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
X360
PS3