Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2009, 13:50

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (8 maja 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: film z prezentacji DiRT 2, dodatek do Merchants of Brooklyn, pecetowy Broken Steel już działa, Zoo Publishing przejmuje marki Empire Interactive, wznowienia Pokemon Gold i Silver potwierdzone i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: film z prezentacji DiRT 2, dodatek do Merchants of Brooklyn, pecetowy Broken Steel już działa, Zoo Publishing przejmuje marki Empire Interactive, wznowienia Pokemon Gold i Silver potwierdzone i inne. Zapraszamy do lektury.

DiRT 2

Na łamach oficjalnego serwisu Colin McRae: DiRT 2 opublikowane zostało wideo z wyprawy po biurze studia odpowiedzialnego za produkcję drugiej odsłony tego popularnego cyklu gier wyścigowych. W jego ramach ujętych zostało kilka fragmentów prezentujących rozgrywkę w DiRT 2 – szczególnie efektownie przedstawione zostały tzw. water splashe, czyli lokacje zalane wodą. Dzieło Codemasters trafi do sklepów w drugiej połowie 2009 roku.

Merchants of Brooklyn

Firma Paleo Entertainment zapowiedziała pierwszy dodatek do pecetowej gry FPP Merchants of Brooklyn. Drug Wars powstaje z myślą o rozgrywce sieciowej (wariacja na temat Capture the Flag), będzie darmowy i ukaże się na początku czerwca.

Fallout 3

DLC Broken Steel do pecetowej wersji Fallout 3 został naprawiony, poinformowała firma Bethesda Softworks. Z bazy Games for Windows LIVE Marketplace mogą go pobrać wszyscy chętni – także ci, którzy zdążyli już zaopatrzyć się w wadliwą wersję (dokonają tego oczywiście za darmo). Przypominamy, że gry z różnych powodów nie można było zainstalować. Posiadacze edycji na Xboksa 360 mający kłopoty z Osiągnięciami powinni odnowić swojego GamerTaga. Wówczas problemy znikną.

Defense Grid

Na Steamie uruchomiona została ciekawa promocja gry Defense Grid, opartej o nieśmiertelny motyw obrony zamku, poprzez budowę wieżyczek strzelniczych. Produkcja studia Hidden Path Entertainment kosztuje obecnie 4,75 euro (obniżka z 19,99 euro). Sytuacja ta potrwa do 13 maja.

Jade Dynasty

Jeszcze tego lata wystartuje angielskojęzyczna wersja jednej z najpopularniejszych, darmowych chińskich gier MMOcRPG - Zhu Xian. Jade Dynasty, bo taki tytuł będzie nosić na Zachodzie, umożliwi nam uczestniczenie w walce pomiędzy dobrem i złem. 26 maja firma Perfect World Entertainment wystartuje z zamkniętą betą gry. Zapisy do niej trwają – wystarczy odwiedzić oficjalną stronę produkcji i dokonać stosownego wpisu.

Huxley

Z kolei na początku czerwca uruchomiona zostanie beta MMOFPS-a Huxley, napędzanego przez silnik Unreal Engine 3. Szczegóły znajdziecie na łamach oficjalnego serwisu produkcji studia Webzen Inc. Pełna wersja tego niecodziennie zapowiadającego się produktu zadebiutuje jeszcze w tym roku.

BattleForge

Firma Phenomic udostępniła dwie nowe, darmowe mapy do swego udanego pierwszego MMORTS o tytule Battleforge. Dodatek znajdziecie w tym miejscu.

Empire Interactive

Amerykańska firma Zoo Publishing przejęła prawa do licencji, wydawania oraz dystrybuowania wszystkich marek znajdujących się w posiadaniu Empire Interactive, popularnego wydawcy, który w ostatnich dniach ogłosił swoją upadłość. Odkupiła je od grupy New World IP, która nabyła tytuły po ogłoszeniu bankructwa Empire Interactive.

Pokemon Gold i Silver

Koncern Nintendo potwierdził rozpoczęcie prac nad wznowieniami gier Pokemon Gold i Silver, wydanymi na przełomie wieków na przenośną konsolę Game Boy Color. Remake’i powstające na Nintendo DS trafią do sklepów w Japonii jeszcze tej jesieni.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Sacred 2: Fallen Angel

Simon the Sorcerer: Who'd Even Want Contact?!

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Klonoa: Door to Phantomile

Drill Sergeant Mindstrong

Job Island

IL-2 Sturmovik: Birds of Prey

Space Invaders Extreme

The Precursors

The Legend of Kyrandia

Jelly Belly: Ballistic Beans

MySims Racing

Smiley World: Island Challenge

The BIGS 2

Yu-Gi-Oh! 5D's Wheelie Breakers

CrimeCraft

Big League Sports: Summer

Neverwinter Nights 2: Wrota Zachodu

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Empire: Total War video porady

Red Dead Redemption

Soul Calibur: Broken Destiny

BattleForge

Operation Flashpoint: Dragon Rising

Risen

X-Men Origins: Wolverine Gramy!

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry