Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360PS3
Okładka Fallout 3: Broken Steel (PC)

Fallout 3: Broken Steel

Trzecie rozszerzenie do słynnej gry o tematyce postapokaliptycznej – Fallout 3, wyprodukowane przez Bethesda Softworks. Akcja nawiązuje do głównego wątku z podstawowej wersji gry i opowiada o losach Bractwa Stali toczącego wojnę z bezwzględną Enklawą.

To jest dodatek do gry Fallout 3.

RPG | FPP | TPP | science fiction | postapokalipsa | FPS | TPS | Role-playing shooter

Okładka Fallout 3: Broken Steel (PC)

data premiery gry:

5maj2009

X360 PC

24wrz2009

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Broken Steel to trzecie rozszerzenie DLC do Fallouta 3. Dodatek został stworzony przez studio Bethesda. Firma znana jest chociażby z bardzo cenionej serii The Elder Scrolls. Produkt wymaga posiadania pełnej wersji gry.

Broken Steel różni się pod wieloma względami od poprzednich dwóch dodatków, czyli Operation Anchorage oraz The Pitt. Nie jest to poboczna opowieść, ale kontynuacja wydarzeń z podstawowej wersji trzeciego Fallouta. Poznajemy dalsze losy Brotherhood of Steel walczącego z Enklawą. Druga z wymienionych organizacji wciąż ma się dobrze mimo poniesionych strat. Żeby powstrzymać niecne plany Enklawy bractwo postanawia stworzyć nową broń – Tesla Cannon. Zadaniem gracza jest udzielenie pomocy w tym trudnym zadaniu.

W Broken Steel powracamy na pustkowia zrujnowanego wojną atomową Waszyngtonu. Autorzy dodali mnóstwo nowych lokacji w rozmaitych zakątkach znanego już terenu. Oprócz tego wzbogacono świat gry o nieznane wcześniej miejsca, do których podróżujemy różnymi środkami transportu. Podczas przygody napotykamy również o wiele groźniejszych przeciwników, ale w zamian otrzymujemy dostęp do silniejszych broni (np. miotacz ognia, potrójny laser).

Do wzięcia udziału w nowej opowieści trzeba ukończyć główne zadanie z podstawowej wersji gry. Rozszerzenie umożliwia również dalszą zabawę postaciom, które zakończyły fabułę Fallouta 3 w przeszłości (wcześniej nie było to możliwe). Ponadto, posiadacze tego zestawu mogą rozwijać swoich bohaterów dalej, gdyż zwiększono maksymalny poziom doświadczenia (do 30). Wybrańcy mogą uzbroić się nie tylko w nowe bronie, ale także nieznane wcześniej perki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 365 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

Gry podobne do Fallout 3: Broken Steel

Klasyfikacja PEGI Fallout 3: Broken Steel

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Fallout 3: Broken Steel

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Fallout 3: Broken Steel - recenzja gry
Fallout 3: Broken Steel - recenzja gry

Recenzja 12 maja 2009, 07:53

Zniesienie limitu doświadczenia i umożliwienie zabawy po ukończeniu głównego wątku to bardzo ważne aspekty Broken Steel. Ich obecność cieszy, ale i rodzi moralny niepokój. Czemu musimy za takie rzeczy dodatkowo płacić? A jeśli już, to czemu wprowadzono je dopiero w ostatnim dodatku, a nie w pierwszym? Najwierniejsi fani gry zostają, niestety, trochę na lodzie. Jeśli ukończyliśmy już naszą postacią wszystkie ważne (tj. obecne w dzienniku) misje poboczne, całe nadmiarowe doświadczenie poszło z dymem. I nie ma szans, żebyśmy dobili do 30 poziomu bez grindowania skorpionów czy innych brahminów, w rozszerzeniu nie ma po prostu zbyt dużo do zrobienia. Mnie udało się dobić do 24 poziomu i na tym poprzestanę – 60 punktów Gamescore spisanych na straty. Uznajmy jednak, że to wszystko nisza i że mniej radykalny gracz i tak ma sporo powodów do radochy. Najbardziej liczy się fakt, że do 30 poziomu dojść jest trudno – czyli prawie tak, jakby tego limitu nie było.

X360
PC
PS3