Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2010, 13:25

Wieści ze świata (Quantic Dream, Warner Bros., Fallout 3) 23/03/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o nowym studiu deweloperskim firmy Warner Bros., obniżce ceny dodatków do Fallout 3 w wersji na Xboksa 360, pracach nad następca Project Natal, a także nowej grze twórcy Heavy Rain. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o nowym studiu deweloperskim firmy Warner Bros., obniżce ceny dodatków do Fallout 3 w wersji na Xboksa 360, pracach nad następcą Project Natal, a także nowej grze twórcy Heavy Rain. Zapraszamy do lektury.

xScorch 360

Firm Bannco wprowadziła do sprzedaży kontroler o nazwie xScorch 360, przeznaczony zarówno dla użytkowników PC, jak i posiadaczy konsoli Xbox 360. Bezprzewodowe urządzenie składa się z myszki, a także dodatkowego pada wyposażonego w przyciski kierunkowe oraz gałkę analogową. Cena X Scorch 360 ustalona została na poziomie 79,99 dolarów. Od pewnego czasu produkt jest również oferowany właścicielom PS3 (jako FRAGnStein).

Wieści ze świata (Quantic Dream, Warner Bros., Fallout 3) 23/03/10 - ilustracja #1

Warner Bros.

Koncern Warner Bros. zdecydował się na uruchomienie nowego studia deweloperskiego – WB Games Montreal. Firma, na której czele stanął Martin Tremblay, zajmie się produkcją gier bazujących na licencjach DC Comics (Superman, Batman, Green Lantern, Justice League i inne). WB Games Montreal dołączy tym samym do pozostałych zespołów działających pod marką Warner Bros., w tym: Monolith Productions (F.E.A.R. 2), Snowblind Studios (Baldur's Gate: Dark Alliance, Lord of the Rings: War in the North), Surreal Software (The Suffering, This Is Vegas), TT Games (seria LEGO) oraz WB Games Chicago (Mortal Kombat vs. DC Universe, dawniej Midway Chicago).

Xbox Live

W ramach promocji Xbox Live Deal of the Week ceny wszystkich pięciu dodatków DLC do cRPG Fallout 3 zostały obniżone o 50% (do 400 punktów MS). Z oferty, która będzie obowiązywać przez najbliższych kilka dni, mogą skorzystać posiadacze złotego abonamentu Xbox Live.

Project Natal

Fakt, że Project Natal – nowy, rewolucyjny kontroler Microsoftu przeznaczony dla Xboksa 360 – nie trafił jeszcze do sprzedaży (premiera jesienią tego roku), nie przeszkadza przedstawicielom koncernu w prowadzeniu rozmów o przyszłości tego rozwiązania. Jeden z nich, Hsiao-Wuen Hon z Microsoft Research Asia oznajmił na łamach The Sydney Morning Herald, że część zespołu odpowiedzialnego za rozwój Project Natal myśli już nad drugą wersją urządzenia. Czyżby pierwsza już teraz nie spełniała oczekiwań?

Quantic Dream

Davidowi Cage’owi, producentowi świetnego Heavy Rain i zarazem szefowi studia Quantic Dream, udało się spisać koncepcję swojej kolejnej gry. Z jego zapewnień wynika, że będzie to produkcja odmienna względem Heavy Rain oraz pod pewnymi względami zaskakująca. Powinniśmy się jej spodziewać „wcześniej, niż nam się wydaje ”. Trzymamy Cię za słowo, David.

The9

Chińska firma The9, producent i operator gier sieciowych (do niedawna obsługiwała m.in. World of Warcraft), zdecydowała się na wykupienie amerykańskiego dewelopera Red 5 Studios, założonego w 2005 roku przez byłych pracowników Blizzarda. Ekipa Red 5 pracuje od ponad 3 lat nad bliżej nieokreśloną produkcją MMO – nieco więcej szczegółów na jej temat znajdziecie w tym miejscu.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Sherlock Holmes vs. Jack the Ripper

Resonance of Fate

Red Dead Redemption

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

LEGO Harry Potter: Years 1-4

Might and Magic: Clash of Heroes

The Settlers 7: Droga do Królestwa - engine

Aliens vs Predator - Swarm Map Pack

Gramy w Metro 2033 - na powierzchni Gramy!

EVE Online - Tyrannis

Alice in Wonderland - Z dziennika dewelopera

Backbreaker - cechy gry

Lead and Gold: Gangs of the Wild West

Kick-Ass

Red Steel 2

R.U.S.E. - Open Beta #2

Transformers: Wojna o Cybertron – Z dziennika dewelopera

TERA: The Exiled Realm of Arborea