Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Warner - newsy i ciekawostki

Dostaniemy grę MMO w uniwersum Harry'ego Pottera?

Sarge, 17 czerwca 2011, 12:05

W lipcu w kinach zadebiutuje film Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II, a wraz z nią gra komputerowa o tym samym tytule. Okazuje się jednak, że to nie wszystko, na co mogą liczyć fani młodego czarodzieja. Jest szansa nawet na produkcję MMO osadzoną w tym uniwersum.

Batman zmierzy się z Jokerem w strzelance Gotham City Impostors

Hed, 17 maja 2011, 08:58

Firma Warner Bros. zapowiedziała sieciową strzelankę pierwszoosobową Gotham City Impostors, która trafi do sprzedaży w dystrybucji cyfrowej na komputerach osobistych i konsolach (PlayStation Network, Xbox LIVE). Produkcja zostanie stworzona przez zasłużone w branży studio Monolith i będzie opowiadała o zmaganiach oszustów podszywających się pod Batmana oraz Jokera.

Warner Bros. o obsadzie miniserialu Mortal Kombat

Jiker, 15 lutego 2011, 09:57

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment poruszyła temat obsady sieciowego miniserialu Mortal Kombat, którego premiera odbędzie się jeszcze tej wiosny. Mimo że obraz w reżyserii Kevina Tancharoena (twórcy niezwykle popularnej demonstracji potencjalnej ekranizacji MK) będzie darmową produkcją dostępną z poziomu Internetu, wśród aktorów wyłonionych w castingu znalazło się kilka znanych nazwisk.

This is Vegas skasowane przez Warner Bros.?
This is Vegas skasowane przez Warner Bros.?

Sarge, 25 sierpnia 2010, 09:25

Wygląda na to, że nie doczekamy się jednej z ciekawiej zapowiadających się gier sandboksowych ostatnich lat. Chodzi o This is Vegas, które zapowiedziano już w roku 2008. Na jaw wyszły też horrendalne nakłady finansowe, jakie włożono w produkcję.

Warner Bros. wyda grę sieciową LEGO Universe
Warner Bros. wyda grę sieciową LEGO Universe

Hed, 8 czerwca 2010, 10:19

Warner Bros. i LEGO podpisały umowę wydawniczą dotyczącą LEGO Universe, na mocy której pierwsza z firm zajmie się dystrybucją gry. Produkcja powinna pojawić się w sklepach pod koniec tego roku, a obecnie jest testowana w zamkniętej becie. Tytuł przeniesie platformówkową rozgrywkę do świata zbudowanego z klocków i wypełnionego graczami.

Warner Bros. kupiło twórców Lord of the Rings Online
Warner Bros. kupiło twórców Lord of the Rings Online

Adrian Werner, 21 kwietnia 2010, 08:27

Korporacja Warner Bros. Interactive Entertainment ogłosiła swój najnowszy nabytek. Zostało nim studio Turbine – autorzy m.in. The Lord of the Rings Online oraz serii Asheron’s Call.

Wieści ze świata (Quantic Dream, Warner Bros., Fallout 3) 23/03/10
Wieści ze świata (Quantic Dream, Warner Bros., Fallout 3) 23/03/10

Jiker, 23 marca 2010, 13:25

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o nowym studiu deweloperskim firmy Warner Bros., obniżce ceny dodatków do Fallout 3 w wersji na Xboksa 360, pracach nad następca Project Natal, a także nowej grze twórcy Heavy Rain. Zapraszamy do lektury.

Warner Bros. o ekranizacji Spy Huntera
Warner Bros. o ekranizacji Spy Huntera

Jiker, 23 marca 2010, 09:25

Poznaliśmy plany koncernu Warner Bros. odnośnie ekranizacji zręcznościowej marki Spy Hunter. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że Paul W. S. Anderson najprawdopodobniej nie będzie miał niczego wspólnego z projektem. Faworytem nabywcy Midway i należących do niej kilkunastu licencji teh firmy jest bowiem Chad St. John.

Warner zapowiada The Lord of the Rings: War in the North
Warner zapowiada The Lord of the Rings: War in the North

Rock Alone, 18 marca 2010, 20:25

Warner Bros. Interactive Entertainment poinformował dzisiaj o pracach nad nową grą, której akcja będzie toczyć się w świecie Władcy Pierścieni. The Lord of the Rings: War in the North będzie produkcją przeznaczona do rozgrywki multiplayer w konwencji action RPG.

Warner Bros kupił twórców Batman: Arkham Asylum
Warner Bros kupił twórców Batman: Arkham Asylum

Maciej Śliwiński, 23 lutego 2010, 13:16

Warner Bros, jeden z gigantów branży filmowej zza oceanu, poinformował o nabyciu większości udziałów brytyjskiego studia Rocksteady, odpowiedzialnego za stworzenie jednej z najlepszych gier ubiegłego roku – Batman: Arkham Asylum.

Plotki o F.E.A.R 3 oraz innych grach Warner Brothers Interactive
Plotki o F.E.A.R 3 oraz innych grach Warner Brothers Interactive

Adrian Werner, 19 listopada 2009, 09:20

Francuski oddział Warner Brothers przez pomyłkę rozesłał plik excel z planem wydawniczym na następny rok. Na liście znalazło się sporo tytułów, o których jak dotąd nie mieliśmy żadnego pojęcia.

This is Vegas pierwszą ofiarą zakupu Midway przez koncern Warner Bros.?
This is Vegas pierwszą ofiarą zakupu Midway przez koncern Warner Bros.?

Jiker, 3 sierpnia 2009, 08:40

Amerykańska sieć sklepów GameStop poinformowała wszystkie osoby, które złożyły zamówienie przedpremierowe na produkcję This is Vegas, że gra została skasowana. Czekamy na oficjalne potwierdzenie tej wiadomości.

O zakupie firmy Midway przez koncern Warner Bros.

Jiker, 18 lipca 2009, 16:30

Sprzedaż firmy Midway oraz posiadanych przez nią licencji była sprawą, którą roztrząsaliśmy przez ostatnich kilkanaście tygodni. Koniec końców okazało się, że jedynym zdecydowanym nabywcą skłonnym wyłożyć za producenta serii Mortal Kombat co najmniej 30 milionów dolarów został koncern Warner Bros. W ostatnich dniach poznaliśmy szczegóły całej transakcji.

Koncern Warner Bros. bliski przejęcia majątku Midway

Jiker, 22 maja 2009, 08:20

Przedstawiciele upadającego Midway poinformowali o złożeniu przez koncern Warner Bros. oferty zakupu części amerykańskiego majątku firmy oraz marki Mortal Kombat za 33 miliony dolarów. Potwierdzili tym samym plotki z końcówki zeszłego miesiąca, uzupełniając je o kilka dodatkowych szczegółów.

Warner Bros. ujawnia Lord of the Rings: Aragorn's Quest
Warner Bros. ujawnia Lord of the Rings: Aragorn's Quest

Jiker, 21 maja 2009, 08:40

Poznaliśmy dalsze losy marki Władcy Pierścieni. Licencja, należąca przez osiem ostatnich lat do koncernu Electronic Arts, powróciła do prawowitego właściciela – firmy Warner Bros. – a ten niemal od razu podjął odpowiednie kroki, stawiając na jej dalszy rozwój. Efektem tych zabiegów jest zapowiedź nowej gry osadzonej w świecie Śródziemia. Jej tytuł to Lord of the Rings: Aragorn's Quest.

Warner Bros. zainteresowany wykupieniem dorobku Midway

Jiker, 27 kwietnia 2009, 12:00

Anonimowi informatorzy brytyjskiego serwisu MCV UK twierdzą, że znalazł się potencjalny nabywca gotów wyłożyć określoną sumę pieniędzy na zakup firmy Midway. Jest nim koncern Warner Bros., bardzo ochoczo nastawiony do przejęcia kilku najpopularniejszych marek będących w posiadaniu upadającej od dłuższego czasu firmy deweloperskiej.

Prawa do gier na podstawie Władcy Pierścieni wracają do Warnera
Prawa do gier na podstawie Władcy Pierścieni wracają do Warnera

fsm, 13 marca 2009, 11:26

Przez osiem lat Electronic Arts posiadało prawa do tworzenia komputerowych adaptacji na podstawie Władcy Pierścieni. Przyszedł czas na zmiany - licencja wraca do pierwotnego właściciela. Czy czekają nas lepsze produkcje?

Warner Bros potwierdza przyszłoroczną premierę gry z Terminatorem
Warner Bros potwierdza przyszłoroczną premierę gry z Terminatorem

Przemysław Zamęcki, 20 listopada 2008, 19:49

Minął ponad rok od czasu, kiedy informowaliśmy o nowej produkcji z uniwersum Terminatora, która miałaby towarzyszyć przyszłorocznej premierze nowego filmu. Przez ten czas, jak można przypuszczać, wokół projektu niewiele się działo, bowiem nie byliśmy świadkami żadnych przecieków ani informacji podtrzymujących zainteresowanie graczy.

Umowa o współpracy pomiędzy Warner Bros. i grupą Cenega

Cenega Press Release, 14 października 2008, 21:35

Warner Bros. przygotowuje 75 gier

fsm, 8 sierpnia 2008, 12:38

Warner Interactive Entertainment - dywizja odpowiedzialna za rozrywkę elektroniczną koncernu Time Warner – planuje w ciągu 7 lat wypuścić 75 gier (co daje średnią 10,7 na rok).

Warner Bros zwiększa swoje udziały w SCi Entertainment

Virion, 25 kwietnia 2008, 14:10

Koncern Medialny Warner Bros zwiększył ilość udziałów w brytyjskim wydawcy gier wideo SCi Entertainment do 20%. Dodatkowo podpisano pomiędzy firmami nową umowę dotyczącą dystrybucji.

Warner Bros. Interactive Entertainment przedstawia zespół menedżerów

Jiker, 21 stycznia 2008, 16:36

Grupa Warner Bros. Interactive Entertainment (oddział Warner Bros. zajmujący się wydawaniem gier komputerowych i video opartych o licencje firmy matki), poinformowała o doprowadzeniu do szczęśliwego końca procesu związanego z uzupełnieniem swej załogi. Zamknęła tym samym kolejny etap prowadzący ku ekspansji na rynku elektronicznej rozrywki.

Koncern Warner Bros. przejął kontrolę nad twórcami cyklu LEGO Star Wars

Krystian Smoszna, 8 listopada 2007, 10:11

Amerykański koncern Warner Bros. Home Entertainment Group poinformował dziś w oficjalnym oświadczeniu prasowym, że przejął kontrolę nad brytyjskim producentem gier komputerowych, firmą TT Games.

Koncern Warner Bros. przygotowuje się do poważnego zaistnienia na rynku gier

Jiker, 27 sierpnia 2007, 15:06

Koncern Warner Bros. Interactive Entertainment poinformował o swoich aktualnych planach, uwzględniających chęć zbudowania silnej pozycji na rynku gier komputerowych. Ma w tym pomóc odzyskanie niektórych licencji, będących w posiadaniu innych firm współtworzących interesujący nas przemysł elektronicznej rozrywki.

Warner wydawcą muzyki z gier Microsoftu

Vercetti, 1 marca 2007, 14:30

Wczoraj około południa firma Warner/Chappell Music, należąca do koncernu Warner Music Group podpisała umowę z gigantem rynku oprogramowania – Microsoftem. Na mocy zawartego porozumienia pierwsze z wymienionych przedsiębiorstw uzyskało zgodę na administrowanie oraz rozpowszechnianie utworów muzycznych, pochodzących z gier sygnowanych logiem „mało-miękkiego”.

Warner Bros Interactive Entertainment wykupuje 10% SCi

Metatron, 15 grudnia 2006, 19:58

Pisaliśmy niedawno o tym, że firma Warner Music myśli o wykupieniu SCi. Jak się okazało, były to jedynie plotki. Choć i tutaj, jak to w plotkach bywa, znalazło się ziarno prawdy. Otóż inny oddział firmy, Warner Bros Interactive Entertainment dokonał inwestycji, w której efekcie nabył prawa do 10% wspomnianego wydawcy.

Warner Music zainteresowane zakupem SCi Entertainment

Metatron, 11 grudnia 2006, 12:13

Według najnowszych, niepotwierdzonych informacji firma SCi Entertainment odpowiedzialna za wydanie takich gier jak Hitman czy Tomb Raider może stać się własnością kompanii Warner Music.

SCi-Eidos i Time Warner, czyli nowe gry na podstawie filmów na horyzoncie?

Krooliq, 11 września 2006, 15:34

Brytyjska firma SCi-Eidos aktualnie rozmawia z Time Warner Inc., największą medialną i rozrywkową grupą na świecie, na temat stworzenia wirtualnych adaptacji kilku największych kinowych hitów.

Studio Monolith Productions częścią korporacji Warner Bros.

Speed, 13 sierpnia 2004, 09:53

Potentat w branży telewizyjnej i kinowej, korporacja Warner Bros. wchłonęła znane studio developerskie Monolith Productions. Najbardziej rozpoznawalne produkcje tej drugiej firmy to między innymi Aliens vs Predator 2, Blood, Shogo: Mobile Armor Division oraz No One Lives Forever.

Warner Bros. chce wprowadzić kary dla producentów gier, które uzyskują niskie noty w recenzjach

Krystian Smoszna, 26 maja 2004, 14:55

W jaki sposób można podnieść jakość gier? Okazuje się, że w bardzo różny. Jeden z pomysłów na zwiększenie klasy produktu zaprezentował niedawno Jason Hall z Warner Bros Interactive Entertainment, który zapowiedział kary finansowe dla producentów oprogramowania, którzy będą tworzyć kiepskie gry licząc na dużą sprzedaż ze względu na markę, np. tytułu filmowego, który odniósł spory sukces komercyjny.

Zmarł Silas Warner - współzałożyciel Muse Software i późniejszy pracownik firm MicroProse, Novalogic i Virgin Interactive

Krystian Smoszna, 11 marca 2004, 11:23

3 marca 2004 roku w wieku 55 lat zmarł Silas Warner, skromny i nieco ekscentryczny programista, który mimo wielu zasług dla branży gier komputerowych, nigdy nie okrył się taką sławą, jak choćby Sid Meier. Urodzony w 1949 roku Warner, rozpoczął swoją przygodę z komputerami jeszcze jako student. Pisząc proste programy dla rozmaitych instytucji, szybko zainteresował się grami

UbiSoft rezygnuje z wydania The Matrix Online. Warner Bros. zapewnia, że gra ukaże się w terminie

Krystian Smoszna, 26 lutego 2004, 11:40

W kilka tygodni po zaprzestaniu prac nad sieciową wersją Uru: Ages Beyond Myst (informowaliśmy Was o tym 5 lutego), firma UbiSoft rezygnuje z kolejnego MMORPG, tym razem The Matrix Online. Koncern postanowił wycofać się z umowy zawartej z Warner Bros. i wszystko wskazywało na to, że wspomniana wyżej gra, nie ujrzy w ogóle światła dziennego.

Warner Bros. wkracza na rynek gier video, jako niezależny producent i wydawca

Łosiu, 15 stycznia 2004, 11:39

Warner Bros, gigant przemysłu filmowego, któremu zawdzięczamy powstanie takich słynnych serii jak The Matrix, Harry Potter czy Terminator dostrzegł drzemiące w branży gier video możliwości zarobku i postanowił zaistnieć na tym polu. Dziś w nocy świat obiegła informacja, iż nowo utworzonym specjalnym oddziałem firmy Warner Bros. Interactive Entertainment Inc. będzie kierował Jason Hall (piastując stanowisko Senior Vice President), współzałożyciel firmy Monolith Productions, Inc., gdzie do niedawna pełnił funkcję Chief Executive Officer. Warner Bros. Interactive Entertainment Inc. ostro wkroczy zaś na rynek gier.