Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2010, 13:16

autor: Maciej "Maciej Śliwiński" Śliwiński

Warner Bros kupił twórców Batman: Arkham Asylum

Warner Bros, jeden z gigantów branży filmowej zza oceanu, poinformował o nabyciu większości udziałów brytyjskiego studia Rocksteady, odpowiedzialnego za stworzenie jednej z najlepszych gier ubiegłego roku – Batman: Arkham Asylum.

Warner Bros, jeden z gigantów branży filmowej zza oceanu, poinformował o nabyciu większości udziałów brytyjskiego studia Rocksteady, odpowiedzialnego za stworzenie jednej z najlepszych gier ubiegłego roku – Batman: Arkham Asylum.

Warner Bros kupił twórców Batman: Arkham Asylum - ilustracja #1

Transakcja jest niejako kolejnym krokiem w trwającej od jakiegoś czasu współpracy między obiema firmami. Warner Bros jest posiadaczem praw majątkowych do marki Batman, a co za tym idzie Rocksteady tworząc grę na podstawie kultowej serii komiksów i filmów musiało blisko współpracować z amerykańską firmą.

Dla brytyjskiego studia jest to z pewnością świetna informacja. Developerzy pracują obecnie nad kontynuacją jednej z najwyżej ocenianych gier ubiegłego roku i dodatkowe wsparcie ze strony Warner Bros musi być mile widziane. Podkreślają to zresztą przedstawiciele Rocksteady. Jeden z dyrektorów studia stwierdził między innymi, że dotychczasowa współpraca układa się bardzo dobrze, a perspektywa dalszej kooperacji przy tworzeniu gier opartych na markach Warner Bros zapowiada się niebywale kusząco.

Dotychczasowy właściciel studia z Londynu, Square Enix zachowa mniejszościowy, 25 procentowy pakiet udziałów w Rocksteady, jednak wydawcą kontynuacji Batmana i innych tytułów opracowywanych przez Brytyjczyków będzie najprawdopodobniej Warner Bros.

Jedna z największych wytwórni filmowych w Hollywood poczyna sobie na rynku gier komputerowych coraz śmielej. Za aktywność firmy w branży wirtualnej rozrywki odpowiada spółka-córka, Warner Interactive Entertainment, która na przestrzeni ostatnich miesięcy dość mocno zaznaczyła swoją obecność w świecie gier komputerowych. W lipcu ubiegłego roku Warner zakupił między innymi przeżywającą ogromne problemy finansowe firmę Midway, stając się dzięki temu właścicielem licencji wielu interesujących tytułów, z Mortal Kombat na czele. Do najciekawszych marek posiadanych obecnie przez firmę można również zaliczyć serię LEGO, F.E.A.R czy gry bazujące na prozie Tolkiena z Lord of the Rings na czele.