Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2010, 10:57

autor: Maciej "Maciej Śliwiński" Śliwiński

Kolejne sukcesy Uncharted 2

Uncharted 2: Among Thieves nie zwalnia tempa w marszu po kolejne sukcesy. Tym razem będący ekskluzywną produkcją na PlayStation 3 tytuł firmy Naughty Dog zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz w grze komputerowej.

Uncharted 2: Among Thieves nie zwalnia tempa w marszu po kolejne sukcesy. Tym razem będący ekskluzywną produkcją na PlayStation 3 tytuł firmy Naughty Dog zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz w grze komputerowej.

Kolejne sukcesy Uncharted 2 - ilustracja #1

Nominacje do plebiscytu organizowanego przez Stowarzyszenie Amerykańskich Scenarzystów Filmowych (Writers Guild of America) zostały ogłoszone w styczniu tego roku. Podczas uroczystej gali, która jednocześnie odbyła się w Los Angeles i Nowym Jorku, ogłoszono zwycięzców konkursu. Wśród gier komputerowych najlepsze okazało się Uncharted 2: Among Thieves, którego scenariusz stworzyła Amy Henning. Gra wydana przez Sony Computer Entertainment w polu pokonanych zostawiła Assassin’s Creed II, Call of Duty: Modern Warfare 2, WET oraz X-Men Origins: Wolverine. Tym samym ciesząca się niesamowitym uznaniem zarówno wśród graczy jak i krytyków gra dołączyła do Star Wars: The Force Unleashed i Dead Head Fred, które zdobywały tę nagrodę w poprzednich latach.

Zwycięski scenariusz Amy Henning to epicka opowieść o przygodach Nathana Drake’a, poszukiwacza przygód, który przemierza malownicze tereny Nepalu, Tybetu i Himalajów, poszukując potężnego artefaktu, na którego ochotę ma również spore grono czarnych charakterów. Mimo, że na pierwszy rzut oka założenia scenariusza są mało oryginalne, przygoda zaserwowana graczom przez Henning wciąga niemal tak, jak kiedyś kolejne filmy z Harrisonem Fordem w roli Indiany Jonesa.

Wyróżnienie w plebiscycie Stowarzyszenia Amerykańskich Scenarzystów Filmowych to kolejna w ostatnich dniach nagroda Uncharted 2: Among Thieves. Kilka dni temu gra odniosła niebywały sukces podczas gali rozdania nagród Academy of Interactive Arts & Science, zdobywając wyróżnienia aż w dziewięciu kategoriach. Przygody Nathana Drake’a zostały wtedy docenione między innymi właśnie za scenariusz, narrację, animację, silnik graficzny, oprawę muzyczną i dźwiękową, a przede wszystkim Uncharted 2 zostało okrzyknięte Grą Roku 2009.

To jednak nie koniec wyróżnień przyznanych tej produkcji. Szefostwo Sony może zacierać ręce, gdyż gra zdominowała również nominacje do nagród BAFTA i ma wszelkie szanse by powtórzyć sukces sprzed kilku dni. Jeśli jury konkursu doceni tę produkcję, może ona zgarnąć statuetki również w dziewięciu kategoriach, w tym zdobyć kolejny tytuł Gry Roku. Co ciekawe wielkim wygranym może okazać się także Amy Henning, gdyż wśród pozostałych nominacji Uncharted 2 zostało docenione za najlepszy wątek fabularny.

Ostatnim wyróżnieniem jakie w najbliższych tygodniach może zdobyć ta produkcja jest tytuł Gry Roku w plebiscycie naszego serwisu. W trwającym cały czas konkursie Uncharted 2 zajmuje w tej chwili piąte miejsce w tej kategorii, jednak już wśród gier wydanych na konsolę PlayStation 3 jest murowanym faworytem do pierwszego miejsca. Podobnie sytuacja wygląda w zestawieniu gier z najlepszą oprawą graficzną pod względem technologii – tu też wszystko wskazuje na to, że tytuł ten zdeklasuje konkurencję.

Do tej pory Uncharted 2: Among Thieves zdobyło już ponad 150 różnych wyróżnień i nagród w branży gier, a sama produkcja sprzedała się w budzącej wrażenie ilości 3,5 milionów kopii. Nic tylko gratulować.