Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 15 stycznia 2010, 08:22

autor: Maciej Śliwiński

Najlepsze scenariusze w grach wideo

Amerykańskie Stowarzyszenie Scenarzystów Filmowych (Writers Guild of America) już trzeci raz z rzędu ogłosiło nominacje do nagrody za najlepszy scenariusz w grze wideo.

Amerykańskie Stowarzyszenie Scenarzystów Filmowych (Writers Guild of America) już trzeci raz z rzędu ogłosiło nominacje do nagrody za najlepszy scenariusz w grze wideo.

Najlepsze scenariusze w grach wideo - ilustracja #1

W tym roku szanse na zwycięstwo ma pięć tytułów, które swoje premiery miały pomiędzy pierwszym grudnia 2008 roku, a 30 listopada 2009. O nominacjach decydowali członkowie WGA, oni również, w specjalnym głosowaniu wybiorą najlepszy scenariusz gry wideo. Patrząc na nominowane tytuły, można spodziewać się ostrej rywalizacji, gdyż na liście znalazły się produkcje, które czarowały fabułą w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

Nominowani zostali między innymi autorzy scenariusza do Assassin’s Creed II: Corey May, Joshua Rubin i Jeffrey Yohalem, którzy pod koniec ubiegłego roku przenieśli graczy w malowniczą podróż do Włoch doby Renesansu. Uznanie zdobyli również autorzy wątku fabularnego do Call of Duty: Modern Warfare 2. Za scenariusz współczesnego konfliktu zbrojnego na światową skalę nagrody mogą otrzymać: Jesse Stern, Steve Fakuda, Todd Alderman, Mackey McCandlish, Zied Rilke i Jason West.

Za osadzoną w realiach Tybetu, Nepalu i Himalajach podróż śladami Marco Polo w Uncharted 2: Among Thieves nominowana została Amy Henning. Docenieni zostali również autorzy scenariusza do gry WET, wydanej we wrześniu ubiegłego roku. Za poczynania agentki Rubi, wzorowanej na postaciach z filmów Tarantino, odpowiadał Duppy Demetrius, znany wcześniej choćby z pracy przy scenariuszu serialu 24 godziny. Ostatnim nominowanym tytułem jest X-Men Origins: Wolverine, którego scenariusz bazujący na komiksach Marvela oraz ubiegłorocznym filmie stworzył Marc Guggenheim.

Więcej na temat całego plebiscytu znajdziecie na oficjalnej stronie WGA. Wyniki konkursu poznamy podczas uroczystej gali, która pierwszy raz w historii odbędzie się równocześnie w dwóch miejscach: Los Angeles i Nowym Jorku 20 lutego. W ubiegłym roku najlepsi okazali się scenarzyści odpowiedzialni za przygotowanie fabularnego wątki w Star Wars: Force Unleashed.