Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Dead Head Fred (PSP)

Dead Head Fred PSP

Dead Head Fred to trójwymiarowa gra akcji, w której przebieg rozgrywki obserwujemy zza pleców kierowanej postaci. Scenariusz przedstawia nam Freda Neumana, przeciętnego prywatnego detektywa, którego życie przewróciło się do góry nogami po tym, jak wplątał się w mafijne interesy.

Akcji | TPP | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Dead Head Fred (PSP)

producent: Vicious Cycle

wydawca: D3 Publisher

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

28sierpnia2007

28lutego2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dead Head Fred to trójwymiarowa gra akcji, w której przebieg rozgrywki obserwujemy zza pleców kierowanej postaci (widok TPP). Została ona stworzona wyłącznie na kieszonkową konsolę firmy Sony, tj. PlayStation Portable.

Scenariusz przedstawia nam postać Freda Neumana, przeciętnego prywatnego detektywa, którego życie przewróciło się do góry nogami po tym, jak wplątał się w mafijne interesy. Bohater ów obudził się pewnego dnia mocno zakłopotany, gdyż nielegalna organizacja tak go załatwiła, że kompletnie stracił pamięć, a co za tym idzie – również i przyjaciół. Jednak to nie wszystko, gdyż pozbawiono go także głowy – pozostał sam mózg oraz dwoje oczu i słoik do przechowywania. Na tym etapie rozpoczyna się zabawa tej nietypowej produkcji, której akcja rozgrywa się na terenie miasta Hope Falls.

Gracz przechodzi przez szereg misji, podczas których pokonuje niezliczone ilości wrogów, korzystając aż z dziewięciu różnych głów – każdą z możliwością doskonalenia. Jedynym słusznym celem jest parcie do przodu i ścinanie czaszek przeciwników, które następnie zostają użyte przeciw nim. Dodatkowo Fred pozyskuje moc ze swoich zdobyczy. Głównym celem wyprawy jest odnalezienie utraconej części ciała.

Opisane powyżej działania prowadzą do stworzenia solidnej rzezi na ekranie konsolki PSP, wobec czego produkcja ta przeznaczona jest wyłącznie dla starszych graczy. Dead Head Fred pozwala wziąć udział w rozgrywce maksymalnie dwóm użytkownikom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Dead Head Fred

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dead Head Fred

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Dead Head Fred zwycięzcą nagrody Writer's Guild of America za najlepszy scenariusz do gry
Dead Head Fred zwycięzcą nagrody Writer's Guild of America za najlepszy scenariusz do gry

wiadomość17 lutego 2008

Stowarzyszenie amerykańskich scenarzystów Writer’s Guild of America przyznało, po raz pierwszy w swojej historii, nagrodę za najlepszy scenariusz napisany z myślą o grze komputerowej. Wyjątkową edycję wygrała Dead Head Fred – niezwykle oryginalna produkcja studia Vicious Cycle Software powstała z myślą o konsoli PlayStation Portable.

Dead Head Fred gotowy
Dead Head Fred gotowy

wiadomość10 sierpnia 2007

Właściciele konsol PSP już wkrótce będą mogli zaopatrzyć się w nową produkcję studia Vicious Cycle. Wspomniana ekipa ujawniła, że przygotowywany przez nią projekt o znamiennej nazwie Dead Head Fred osiągnął właśnie status „gold”. Dedykowany wyłącznie handheldowi Sony tytuł zadebiutuje na amerykańskim rynku 28 sierpnia.

Nie do końca martwy detektyw bez głowy bohaterem nowej gry akcji dla PSP

wiadomość5 maja 2006

Odświeżoną i udoskonaloną wersję klasycznej gry Spy vs Spy współtworzyli pracownicy amerykańskiej firmy Vicious Cycle. Teraz developerzy z Karoliny Północnej szykują nowy produkt z dziedziny elektronicznej rozrywki, przeznaczony wyłącznie dla mobilnej konsoli PSP. Pozycja pt. Dead Head Fred powstaje na zlecenie koncernu wydawniczego D3Publisher i trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2007 roku.