Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2010, 20:25

autor: Remigiusz Maciaszek

Warner zapowiada The Lord of the Rings: War in the North

Warner Bros. Interactive Entertainment poinformował dzisiaj o pracach nad nową grą, której akcja będzie toczyć się w świecie Władcy Pierścieni. The Lord of the Rings: War in the North będzie produkcją przeznaczona do rozgrywki multiplayer w konwencji action RPG.

Warner Bros. Interactive Entertainment poinformował dzisiaj o pracach nad nową grą, której akcja będzie toczyć się w świecie Władcy Pierścieni. The Lord of the Rings: War in the North będzie produkcją przeznaczona do rozgrywki multiplayer w konwencji action RPG.

Wstępnie data premiery została zapowiedziana na rok 2011. Tytuł zostanie wydany na PlayStation 3, Xbox 360 oraz PC pod szyldem Games for Windows. W produkcję zostało zaangażowane studio Snowblind, znane z prac nad konsolowymi Baldur's Gate: Dark Alliance czy Champions of Norrath.

Warner zapowiada The Lord of the Rings: War in the North - ilustracja #1

Warner posiada pełne prawa do produkcji gier na podstawie zarówno książek J.R.R. Tolkiena jak i filmów. Wraz z Middle-earth Enterprises tworzy więc świat, którego atmosfera powinna być znajoma tak dla czytelników jak i dla tych którzy mieli okazję zapoznać się z dziełem Tolkiena dopiero w kinie. W przeciwieństwie do tworzonego równolegle, familijnego The Lord of the Rings: Aragorn’s Quest, nowy tytuł ma być przeznaczony raczej dla starszych graczy, proponując dojrzałe podejście do tematyki Śródziemia. Produkcja będzie oferować grę multiplayer w trybie współpracy dla maksymalnie trzech graczy, którzy w drużynie stawią czoło siłom Saurona w północnej części Śródziemia.

Jak powiedział Martin Tremblay, prezes Warner Bros. Interactive Entertainment: „The Lord of the Rings: War in the North jest dojrzałym spojrzeniem na tą szeroko znaną markę, oferującym znane bitwy ale opatrzone zupełnie nowymi scenariuszami i przygodami.

Akcja gry będzie toczyć się równolegle z wydarzeniami przedstawionymi w powieści, a gracze będą mieć do odegrania zupełnie nową rolę w walce z siłami ciemności w Wojnie o Pierścień. Pobyt na północy pozwoli na eksplorację znanych lecz nie widzianych do tej pory terenów. Gracze wezmą udział w nowej fabule, napotykając na swojej drodze postacie zarówno znane, jak i wymyślone specjalnie na potrzeby War in the North. Wszystko to w środowisku pozwalającym na pełną modyfikację nie tylko wyglądu postaci ale i umiejętności oraz zdolności specjalnych, wraz z szerokim wyborem możliwej do ulepszenia broni.

Twórcy gry, Snowblind Studios,majągwarantowaćzupełnie nowe podejście do trybukooperacji wrozgrywce online, która ma być prawdziwym trzonem gry. Na wyniki tych ciekawie zapowiadających się prac przyjdzie nam jednak poczekać do 2011 roku, o ile tytuł nie podzieli losu wspomnianego już wcześniej Lord of the Rings: Aragorn’s Quest i nie zaliczy po drodze kilku obsuw.