Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2011, 12:05

autor: Sarge

Dostaniemy grę MMO w uniwersum Harry'ego Pottera?

W lipcu w kinach zadebiutuje film Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II, a wraz z nią gra komputerowa o tym samym tytule. Okazuje się jednak, że to nie wszystko, na co mogą liczyć fani młodego czarodzieja. Jest szansa nawet na produkcję MMO osadzoną w tym uniwersum.

W lipcu w kinach zadebiutuje film Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II, a wraz z nią gra komputerowa o tym samym tytule. Wydaje się jednak, że to nie wszystko, na co mogą liczyć fani młodego czarodzieja. Istnieje szansa, że w produkcji znajduje się pozycja MMO osadzona w tym uniwersum.

W sieci zadebiutowała strona internetowa pottermore.com, która na razie nie prezentuje niczego interesującego poza logiem, podpisem J.K. Rowling oraz słowami „Coming soon” (co w wolnym tłumaczeniu znaczy „Wkrótce”). Portal jest własnością Warner Bros. Entertainment, co tylko dowodzi jego wiarygodności.

Dostaniemy grę MMO w uniwersum Harry'ego Pottera? - ilustracja #1

Skąd przypuszczenie, że tajemniczy adres może zapowiadać nową grę MMO? W opisie znaku towarowego PotterMore czytamy między innymi, że ukrywający się pod tą nazwą produkt zapewni dostęp wielu użytkownikom do światowej, komputerowej sieci informacji, wprowadzi sieciowe czaty i elektroniczne tablice do przesyłania wiadomości między użytkownikami oraz dział z odnośnikami do innych lokalnych lub globalnych serwisów.

Są to dość ogólnikowe i niewiele mówiące stwierdzenia, ale możliwość komunikowania się z innymi daje nadzieję na grę MMO. Powyższe określenia pasują jednak jeszcze bardziej do tematycznej strony internetowej, która skupiałaby społeczność fanów Harry’ego Pottera w jednym miejscu. Na razie pozostajemy więc w sferze domysłów i nie jesteśmy w stanie z całą pewnością stwierdzić, o co tak naprawdę może chodzić.

Redaktorzy Guardiana na poparcie tezy o produkcji MMO w czarodziejskim uniwersum rozszyfrowali nazwę PotterMore jako skrót od Potter Multiplayer Online Role-playing Game. Czy nie są to zbyt śmiałe spekulacje, przekonamy się prawdopodobnie 23 czerwca o godzinie 13:00 polskiego czasu. Wtedy zakończy się bowiem tajemnicze odliczanie na youtube’owym profilu J.K. Rowling.