Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2010, 14:20

LittleBigPlanet 2 w produkcji

Holenderski serwis Tweakers donosi, że studio Media Molecule – wykupione niedawno przez koncern Sony – pracuje nad drugą odsłoną LittleBigPlanet na PlayStation 3. Z podanych informacji wynika, że gra będzie oferować wsparcie dla kontrolera PlayStation Move.

Holenderski serwis Tweakers donosi, że studio Media Moleculewykupione niedawno przez koncern Sony – pracuje nad drugą odsłoną LittleBigPlanet na PlayStation 3. Z podanych informacji wynika, że gra będzie oferować wsparcie dla kontrolera PlayStation Move.

LittleBigPlanet 2 w produkcji - ilustracja #1

LittleBigPlanet zasłynęło dzięki niezwykle rozbudowanemu edytorowi poziomów.

Wieści sugerujące taki rozwój wypadków przekazał Folkert Langeveld, reprezentujący Sony Computer Entertainment Beneluks (dokonał tego za pośrednictwem telewizyjnego wywiadu – tytuł gry pada w 1:37 nagrania). Sama informacja została podjęta m.in. przez serwisy MCV oraz VG247, które w celu weryfikacji przesłały zapytanie do brytyjskiego oddziału SCE.

Pierwsze LittleBigPlanet zostało wydane pod koniec 2008 roku. Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony posiadaczy PlayStation 3, którzy zdecydowali się na zakup około trzech milionów egzemplarzy dzieła Media Molecule. Po roku platformówka doczekała się konwersji na przenośne PSP. Jeszcze w listopadzie 2009 roku twórcy marki sugerowali, że nie mają w planach wyprodukowania pełnoprawnej kontynuacji.