Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2009, 13:41

Capcom się chwali – świetne wyniki Resident Evil 5 i Street Fighter IV

Japońska firma-legenda ujawniła swoje wyniki finansowe za zakończony w marcu rok fiskalny. Tym samym uaktualniona została lista ich najlepiej sprzedających się tytułów, do których dołączyły właśnie dwie najnowsze gry firmy.

Japońska firma-legenda ujawniła swoje wyniki finansowe za zakończony w marcu rok fiskalny. Tym samym uaktualniona została lista ich najlepiej sprzedających się tytułów, do których dołączyły właśnie dwie najnowsze gry firmy.

Pamiętacie być może, jak w listopadzie pisaliśmy o podsumowaniu wyników sprzedaży wszystkich gier Capcomu. Na pierwszym miejscu wtedy znajdowała się gra Street Fighter II i do dzisiaj nic się w tej kwestii nie zmieniło (pod tym linkiem znajduje się top 10 oraz wszystkie pozostałe pozycje na liście 44 gier z wynikiem powyżej miliona sztuk). Tymczasem teraz do pierwszej dziesiątki brawurowo wbiły się dwa świeże tytuły – na trzecim miejscu widnieje Resident Evil 5 ze sprzedażą na poziomie 4,4 miliona sztuk, a ósma pozycja należy do czwartego Street Fightera (2,5 miliona sztuk). Zważywszy na to, że sprzedaż obydwu gier w najbliższym czasie raczej nie ustanie (szczególnie po premierze wersji na PC), można spokojnie założyć, że RE5 dobije do srebrnego medalu, a SFIV wyprzedzi trzeciego Residenta, który obecnie jest na miejscu 5 z wynikiem 3,5 miliona sztuk.

Gratulujemy sukcesu i życzymy wielu kolejnych w przyszłości. Tymczasem posiadaczom komputerów osobistych, którzy przekrwionymi oczami zazdrośnie zerkają na kolegów posiadających PS3 i X360, przypominamy – wszystkie ważniejsze tytuły Capcomu pojawią się w tym roku również na PC.

Capcom się chwali – świetne wyniki Resident Evil 5 i Street Fighter IV - ilustracja #1
Spokojnie, dla każdego wystarczy...

Filip Grabski

Filip Grabski

Istnieje od 1984 roku, a 10 lat później z pełną świadomością zaczął użytkować pecety. Zostało mu to do dzisiaj, ale w międzyczasie nauczył się łączyć przyjemne z pożytecznym (tak, na komputerach można nie tylko grać!). Z GOL-em współpracuje od marca 2008 roku - zaczynał od newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji pompował treści dla Gameplaya. Obecnie przede wszystkim tworzy grafiki widoczne na głównej stronie serwisu (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury - zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej