Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Neverwinter Nights 2: Mysteries of Westgate (PC)

Neverwinter Nights 2: Wrota Zachodu PC

Neverwinter Nights 2: Mysteries of Westgate

Kolejne rozszerzenie do bestsellerowej gry RPG Neverwinter Nights 2 studia Obsidian Entertainment z 2006 roku. W tym wypadku nie mamy jednak do czynienia z oficjalnym dodatkiem, ale z tzw.

To jest dodatek do gry Neverwinter Nights 2.

RPG | TPP | fantasy | Dungeons & Dragons | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Neverwinter Nights 2: Mysteries of Westgate (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29kwietnia2009

30kwietnia2009

pudełko PL

Neverwinter Nights 2: Mysteries of Westgate to kolejny dodatek do świetnej gry RPG stworzonej przez firmę Obsidian Entertainment. Rozszerzenie zostało opracowane przez studio Ossian. Przy tworzeniu tego zestawu brali udział także członkowie społeczności skupionej wokół tytułu. Dodatek oferuje wiele godzin zabawy, wciągającą fabułę, profesjonalnie nagrane dialogi, rozszerzoną ścieżkę muzyczną, nową zawartość w postaci niedostępnych wcześniej przedmiotów i wiele innych niespodzianek.

Mysteries of Westgate przenosi nas do znanego z uniwersum Forgotten Realms miasta Westgate. Wcielamy się w śmiałków będących w posiadaniu potężnego, aczkolwiek przeklętego artefaktu, którym na dodatek interesuje się tajna organizacja Night Masks. W związku z tym nasi bohaterowie, chcąc niechcąc, stają się częścią skomplikowanej intrygi i konfliktu pomiędzy nienawidzącymi się frakcjami. Musimy wybrać naszych sprzymierzeńców i spróbować odwrócić klątwę, jednocześnie poznając zupełnie nową intrygę, zagrażającą całemu miastu.

Tytuł oferuje nieliniową, otwartą kampanię dla pojedynczego gracza, pełną pobocznych zadań i wyzwań. Całość dostarcza aż 20 godzin rozrywki. Do naszej drużyny może tez dołączyć trzech zupełnie nowych towarzyszy. Opowieść pozwala zwiedzić wiele niezbadanych wcześniej terenów, w tym mroki podziemnych kanałów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 290 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Gry podobne do Neverwinter Nights 2: Wrota Zachodu

Klasyfikacja PEGI Neverwinter Nights 2: Wrota Zachodu

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Neverwinter Nights 2: Wrota Zachodu

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP
Neverwinter Nights 2: Wrota Zachodu - recenzja gry
Neverwinter Nights 2: Wrota Zachodu - recenzja gry

Recenzja 13 maja 2009, 09:16

Co ciekawe, w grze przyjdzie nam poruszać się jedynie w obrębie miasta. Wyjście poza jego mury zdarzy się dwa, może trzy razy. Moim zdaniem takie posunięcie wyszło Wrotom na dobre. Jak na dodatek, ten stosunkowo niewielki obszar w zupełności wystarcza, a dzięki temu, że ma taką, a nie inną wielkość, twórcy mogli się do jego opracowania porządnie przyłożyć.