Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka Postal III (PC)
OkładkaPostal III (PC)

Postal III

Trzecia odsłona jednej z najbardziej brutalnych i kontrowersyjnych serii gier akcji, zapoczątkowanej w 1997 roku przez studio Running With Scissors.

Akcji | TPP | TPS | strzelanki | bardzo brutalne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Postal III Premiera

anulowana

X360

23lis2011

PC

Postal III to kolejna odsłona jednej z najkrwawszych i najbardziej brutalnych produkcji w historii elektronicznej rozrywki. Projekt, za którego stworzeniem stoją programiści ze studia Running With Scissors, jak zwykle naszpikowany jest elementami czyniącymi zeń przedmiot kontrowersji nie tylko wśród samych graczy, ale także w środowiskach polityków walczących z przemocą oraz rozmaitych organizacji społecznych.

Fabuła produktu, tak jak historia opowiadana w poprzednich częściach serii, skupia się na losach Postala Dude'a, sfrustrowanego osobnika, niepotrafiącego poradzić sobie ze znalezieniem stałej pracy. To w niego przychodzi nam się wcielić w kampanii dla pojedynczego gracza.

Główny wątek Postal III nawiązuje do wydarzeń, które miały miejsce w Postalu 2 oraz dodatku Apocalypse Weekend. Zniszczenie Paradise City zmusiło głównego bohatera do osiedlenia się w innym miejscu. Postal Dude wyrusza na północ, docierając do miasteczka o nazwie Catharsis.

W kampanii możemy obrać jedną z dwóch ścieżek i dołączyć do ekoterrorystów (ścieżka zła) lub wspomóc lokalne siły policyjne w walce z przestępczością (ścieżka dobra). Podobnie jak w poprzednich częściach nie musimy ograniczać się tylko do wykonywania postawionych przed nami celów, nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, aby przy okazji wyładować frustrację głównego bohatera na niewinnych ludziach przechadzających się po mieście. Jeśli jednak będziemy w ten sposób postępować jako funkcjonariusz policji, to należy liczyć się z szybką utratą miejsca pracy. W niektórych misjach pojawiają się bossowie. Postal III zawiera też kilka zadań treningowych, pozwalających na zapoznanie się z podstawowymi elementami rozgrywki.

Nowością w Postal III jest fakt, że akcję gry obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a nie - jak dotychczas - widząc świat wyłącznie oczami prowadzonej przez siebie postaci. Podczas rozgrywki Dude spotka na swojej drodze sporą liczbę osób i to zarówno fikcyjnych, jak i zupełnie autentycznych. Wśród tych ostatnich warto wspomnieć między innymi o Uwe Bollu i Ronie Jeremym. W produkcji tej nie zabrakło też paru nietypowych gatunków broni. Za najbardziej kontrowersyjną z dostępnych giwer należy uznać mutację piły łańcuchowej i... borsuka. Narzędzie to w założeniach programistów ma szokować odbiorców bardziej niż połączenie strzelby oraz kota, znane z Postala 2. Oprócz tego możemy korzystać z pomocy psa, małpy, a także nieco mniej egzotycznych broni, takich jak maczeta, szpadel, karabinu i granatów.

Oprawa graficzna dziecka Running With Scissors oparta została o znany z Half-Life 2 silnik Source. Engine doczekał się jednakże licznych przeróbek, które sprawiają, że pod względem wizualnym Postal III znacząco odbiega klimatem od widoków, jakie mogliśmy podziwiać w przygodach Gordona Freemana.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 1770 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,2 / 10 na podstawie 3512 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Postal III: 18+

Postal III Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB dla Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepszy)
  • 7
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
X360