Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Far Cry Instincts Predator (X360)

Far Cry Instincts Predator X360

Far Cry Instincts Predator to strzelanka stworzona przez programistów ze studia Ubisoft w Montrealu. Stanowi ona połączenie podstawowej wersji Far Cry Instincts z rozszerzeniem, zatytułowanym Evolution.

Akcji | FPP | sandbox | strzelanki | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Far Cry Instincts Predator (X360)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

28marca2006

26listopada2006

pudełko PL

Far Cry Instincts Predator to strzelanka stworzona przez programistów ze studia Ubisoft w Montrealu. Stanowi ona połączenie podstawowej wersji Far Cry Instincts z rozszerzeniem, zatytułowanym Evolution.

Fabuła gry ponownie rozgrywa się na malowniczych, tropikalnych wyspach Mikronezji, a głównym bohaterem opowiadanej historii jest znany z poprzednich części serii Jack Carver. Tym razem były komandos wplątał się w poważną intrygę, gdyż przypomnieli sobie o nim dawni wrogowie – najemnicy i żądni krwi piraci. Teraz dołączyli do nich również nieprzyjaźni tubylcy. Wszyscy oponenci mają tylko jeden cel - wyeliminowanie Jacka. Mężczyzna musi więc ukrywać się przed myśliwymi i jak najszybciej pozbyć się irytujących przeciwników, unikając przy tym otwartej walki. Jego główną misją jest bowiem przeżycie w niebezpiecznej dżungli.

W zadaniu tym pomocny okazuje się spory arsenał broni, zawierający liczne karabiny, strzelby, noże, a nawet dmuchawki, rażące wroga zatrutymi strzałkami. Ekwipunek uzupełniają wyrzutnie rakiet, koktajle Mołotowa i potężne bomby. Interaktywne środowisko gry pozwala także na wykorzystywanie kilku rodzajów pojazdów – szybowców, wozów opancerzonych oraz poduszkowców .

Autorzy FPSa na potrzeby produkcji stworzyli zupełnie nowe misje dla trybu single-player, rozgrywające się na sześciu ogromnych mapach. Tradycyjnie mamy tutaj możliwość penetrowania niemal wszystkich zakamarków wysp - każde miejsce widoczne na horyzoncie stoi dla nas otworem. Należy także wspomnieć o swobodzie i nieliniowości, dzięki której uzyskujemy duży wpływ na wydarzenia widoczne na ekranie. Z kolei główny bohater posiada umiejętności, które rozwija wraz z postępami w grze. Są to m.in. szybkość, zwinność oraz instynkt Predatora, sprawiający, że z ofiary przeobraża się w łowcę.

Oprawa graficzna produktu została przystosowana do możliwości konsoli X360. Oglądamy zatem doskonale animowane postacie, bogatą w roślinność dżunglę i krystalicznie czystą wodę, odbijającą promienie słoneczne. Silnik gry, podrasowany CryEngine, wyświetla ok. 60 klatek na sekundę, wykorzystując jednocześnie standard HDTV.

Far Cry Instincts Predator pozwala również na potyczki multiplayerowe, gdzie gracze mogą spotykać się za pośrednictwem usługi Xbox Live. Z myślą o grze wieloosobowej koncern Ubisoft zaprojektował osiem dodatkowych plansz. Można je przetestować w trybach Chaos, Team Chaos, Steal the Sample oraz Seek and Secure. Na deser przygotowano natomiast intrygującą opcję Predator Mode. Dla osób, które pragną samodzielnie kreować mapy przewidziano rozbudowany edytor, pozwalający na dodawanie nowych budynków i broni oraz modyfikowanie istniejącego środowiska.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 237 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 239,90 PLN

Gry podobne do Far Cry Instincts Predator

Klasyfikacja PEGI Far Cry Instincts Predator

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Far Cry Instincts Predator

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Najnowsze zwiastuny filmów Far Cry i Indiana Jones

wiadomość15 lutego 2008

Podobno Uwe Boll jest całkiem niezłym pięściarzem. Jeżeli chwilkę poszperacie w pamięci, powinniście sobie przypomnieć, jak rzucił wyzwanie obrażającym go, w jego mniemaniu, dziennikarzom, aby stawili mu czoła podczas prawdziwego pojedynku bokserskiego. Znalazło się kilku śmiałków, jednak żadnemu z nich nie udało się wielkiego Uwe położyć na deski. Stąd mniemanie, że boksowanie idzie mu całkiem nieźle. Wniosek może być tylko jeden. Uwe Boll minął się z powołaniem, bo reżyser z niego żaden.

Crytek pracuje nad nową, next-genową pozycją
Crytek pracuje nad nową, next-genową pozycją

wiadomość7 maja 2007

Przed kilkoma dniami w Stuttgarcie odbyła się konferencja o wiele mówiącej nazwie 12. International Conference on Animation, Effects, Realtime and Content, zwana w skrócie FMX 07. Wśród zgromadzonych na niej developerów znaleźli się również programiści zespołu Crytek Studios, pracujący obecnie nad FPS-em Crysis. Z ich krótkiego opisu, jaki przygotowano w związku z niemiecką imprezą, można dowiedzi

Uwe Boll znalazł odtwórcę głównej roli w filmie Far Cry
Uwe Boll znalazł odtwórcę głównej roli w filmie Far Cry

wiadomość7 maja 2007

Dzięki piątkowemu artykułowi opublikowanemu na łamach serwisu IGN, możemy Wam zdradzić nazwisko człowieka, który odegra pierwsze skrzypce w nowym filmie Uwe Bolla, zatytułowanym Far Cry. Niemiecki reżyser zaangażował do głównej roli znanego za zachodnią granicą aktora – Tila Schweigera.

Demo Far Cry Instincts Predator dostępne na Xbox Live Marketplace
Demo Far Cry Instincts Predator dostępne na Xbox Live Marketplace

wiadomość1 września 2006

Posiadacze X360 mogą, za pośrednictwem Xbox Live Marketplace, ściągnąć sobie demo gry FPS Far Cry Instincts Predator. Zazwyczaj demo wychodzi po to, by promować produkt, mający być wydany, albo dopiero wchodzący na półki sklepowe. Tym razem mamy do czynienia z istnym kuriozum: demo promujące grę wyszło w niemal pół roku po jej premierze.

CryTek i Electronic Arts - małżeństwa nie będzie

wiadomość30 sierpnia 2006

Przedstawiciele koncernu Electronic Arts skomentowali artykuł w dzienniku Die Welt, który przed kilkoma dniami spekulował na temat przejęcia znanego studia CryTek. Z oświadczenia elektroniczno-rozrywkowego molocha wynika, że rewelacje niemieckiej gazety można włożyć między bajki.