Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2011, 15:12

The Darkness II oficjalnie zapowiedziane

Firma 2K Games zapowiedziała oficjalnie The Darkness II – kontynuację jednej z najlepszych produkcji 2007 roku. Gra, nad którą pracuje studio Digital Extremes (twórcy oryginału ze Starbreeze Studios nie byli zainteresowani stworzeniem sequela) zostanie wydana jesienią tego roku, w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

Firma 2K Games zapowiedziała oficjalnie The Darkness II – kontynuację jednej z najlepszych produkcji 2007 roku. Gra, nad którą pracuje studio Digital Extremes (twórcy oryginału ze Starbreeze Studios nie byli zainteresowani stworzeniem sequela), zostanie wydana jesienią tego roku, w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

W grze, nad której scenariuszem pracuje autor komiksów Paul Jenkins (Hellblazer, Spider-Man), po raz kolejny wcielimy się w Jackiego Estacado. Charyzmatyczny bohater powraca po dwóch latach jako ojciec chrzestny rodziny Franchetti. Jego życie nie jest jednak usłane różami. Wspomnienia z dawnych czasów nie pozwalają mu funkcjonować w sposób normalny, a uwięziona w nim moc nieustannie daje o sobie znać.

Bezpardonowy atak wymierzony w Jackiego i pozostałych członków jego rodziny okazuje się zaczątkiem zakrojonej na szeroką skalę wojny gangów. Wszystko wskazuje jednak na to, że tak naprawdę stoi za nim jakaś zewnętrzna siła. Próba zaradzenia sytuacji w konwencjonalny sposób kończy się niepowodzeniem, zmuszając Jackiego do odbycia niebezpiecznej podróży do samego piekła. Jednocześnie coś odkrywa przed nim prawdziwy charakter ataku.

The Darkness II oficjalnie zapowiedziane - ilustracja #1

W The Darkness II zastosowanie znajdzie ta sama mechanika rozgrywki, z której zasłynęła część pierwsza. Jackie będzie mógł zatem korzystać nie tylko z kilkunastu rodzajów broni palnej, ale również ze swoich wyjątkowych mocy, w tym Demonicznych Ramion siejących postrach wśród przeciwników. Atutem produkcji będzie również wyjątkowa brutalność.

The Darkness II zadowoli zapewne wszystkich fanów oprawy audiowizualnej, zaserwowanej w części pierwszej. Także w „dwójce” ekran zdominowany zostanie przez odcienie szarości, przywodząc na myśl styl noir. Ponadto poprawkom poddany zostanie silnik fizyczny, odpowiedzialny za nawiązywanie przez gracza interakcji ze światem gry (destrukcja, rzucanie obiektami, wymyślne likwidowanie wrogów).

Przypominamy, że producent gry, czyli studio Digital Extremes, ma w dorobku współudział w pracach nad BioShock 2, a także grę akcji Dark Sector. Warto przy tym odnotować, że część pierwsza jak dotąd nie została wydana na PC. W chwili obecnej nie wiemy jednak, czy zapowiedź pecetowej „dwójki” oznaczać może ewentualne wydanie oryginalnych przygód Jackiego Estacado na tę platformę. Kwestia ta z pewnością zostanie niedługo wyjaśniona.