Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWii
Okładka Pitfall: The Big Adventure (Wii)

Pitfall: The Big Adventure Wii

Gra akcji, pod wieloma względami nawiązująca do kultowego "Tomb Raidera". Wcielamy się w postać tytułowego podróżnika, zajmując się eksploracją między innymi peruwiańskiej dżungli.

Przygodowe | TPP | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Pitfall: The Big Adventure (Wii)

producent: Edge of Reality

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

23września2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pitfall: The Big Adventure to nieoficjalna kontynuacja wydanej w 2004 roku na konsolę Gamecube gry Pitfall: The Lost Expedition i zarazem kolejna odsłona zapoczątkowanej jeszcze w latach 80-tych serii zręcznościówek. Mamy tu do czynienia z dynamiczną grą akcji, w której wydarzenia obserwowane są z perspektywy trzeciej osoby. Za przygotowanie The Big Adventure odpowiedzialne jest studio developerskie Edge of Reality, które posiadaczom konsoli Wii powinno być znane również za sprawą gry The Incredible Hulk.

Gracz w trakcie zabawy wciela się w postać dzielnego podróżnika Harry’ego Pitfalla. Zabawa w znacznym stopniu pokrywa się z modelem rozgrywki znanym chociażby z gier z serii Tomb Raider. Należy więc zajmować się przede wszystkim eksploracją otoczenia, przedostając w pozornie niedostępne miejsca. Równorzędną rolę odgrywają też jednak takie elementy jak unikanie pułapek, kolekcjonowanie skarbów czy pokonywanie przeciwników. W tym ostatnim przypadku można liczyć między innymi na starcia z udziałem wrogo nastawionych szamanów.

Tym razem tytułowy bohater zajmuje się w głównej mierze eksploracją peruwiańskiej dżungli, choć niektóre poziomy rozgrywane są również na terenach górzystych czy wewnątrz ogromnych jaskiń. W sumie do pokonania jest około sześćdziesięciu poziomów, wymagających zarówno wykazania się małpią zręcznością, jak i wysilenia szarych komórek w celu przebrnięcia przez różnorakie łamigłówki.

Duży nacisk położono na wykorzystanie innowacyjnych funkcji kontrolera Wii. Potrząsając odpowiednio urządzeniem symuluje się wykonywanie skoków czy wyprowadzanie różnorakich ataków. Oprawa wizualna gry prezentuje stosunkowo niski poziom wykonania, a to dlatego, że The Big Adventure działa jedynie na nieznacznie usprawnionym silniku graficznym, który w przeszłości posłużył do wyprodukowania Pitfall: The Lost Expedition. W ramach ciekawostki warto dodać, iż postać głównego bohatera przedstawiana jest w karykaturalnej formie. Nie brakuje też zabawnych scenek z jego udziałem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Pitfall: The Big Adventure

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Twórca Pitfall! uhonorowany
Twórca Pitfall! uhonorowany

wiadomość28 stycznia 2010

Organizacja AIAS (The Academy of Interactive Arts & Science) od tego roku wprowadziła nową kategorię do zestawu przyznawanych przez nią nagród. Pierwszym laureatem „Nagrody dla Pionierów” został David Crane, współzałożyciel Activision oraz człowiek, który podarował światu grę Pitfall!.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (9 października 2008)

wiadomość9 października 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: kupujemy gry z YouTube.com, rozmawiamy dzięki Wii, testujemy nowe poziomy do Echochrome, zabawiamy się w Snake’a w LittleBigPlanet i wiele innych. Zapraszamy do lektury.

Pitfall Harry z nowymi przygodami tylko na Wii
Pitfall Harry z nowymi przygodami tylko na Wii

wiadomość13 maja 2008

Gry z cyklu Pitfall sprzedały się już w ponad 10 milionach egzemplarzy. Nie dziwi więc fakt, że koncern Activision ani myśli rezygnować z eksploatacji tej marki. Świadczy o tym zapowiedź Pitfall: The Big Adventure – produkcji powstającej z myślą o konsoli Nintendo Wii.