Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWiiNDSPSPPS2X360
Okładka Crash Bandicoot: Mind over Mutant (Wii)
OkładkaCrash Bandicoot: Mind over Mutant (Wii)

Crash Bandicoot: Mind over Mutant

Crash Bandicoot: Mind over Mutant jest kolejną częścią wieloletniej serii. Wcielamy się w tytułowego genetycznie zmodyfikowanego gryzonia, aby pokonać odwiecznego wroga - Doktora Neo Cortexa.

Zręcznościowe | TPP | platformówki | platformówki 3D | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crash Bandicoot: Mind over Mutant Premiera

7paź2008

PS2 X360 Wii NDS

21paź2008

PSP

Gry podobne do Crash Bandicoot: Mind over Mutant

Super Mario Galaxy

Harry Potter and the Half-Blood Prince

Super Mario Galaxy 2

Crash Bandicoot: Mind over Mutant jest kolejną częścią wieloletniej serii, która od pierwszej odsłony z roku 1996 odwiedziła całkiem spore grono platform. Ponownie wcielamy się w tytułowego genetycznie zmodyfikowanego gryzonia i dążymy do pokonania odwiecznego wroga - Doktora Neo Cortexa. Ten złowrogi typ zbudował maszynę, dzięki której zyskał możliwość kontrolowania umysłów. Zadaniem naszego bohatera jest wybawienie przyjaciół z opresji i ukrócenie niegodziwych poczynań szaleńca.

Rozgrywka w Mind over Mutant przypomina mocno tę znaną z wcześniejszej odsłony – Crash of the Titans. Nadal przez dużą jej część skupiamy się na ujarzmianiu potworów i używaniu ich zdolności oraz siły. Nowością jest możliwość chowania ulubionych kreatur do kieszeni, w celu skorzystania z nich w wybranym przez nas momencie. Gra wymaga odpowiedniego użycia zdolności, które posiadają monstra – można je także ulepszać. Dla przykładu, jeśli Crash chce przejść przez jezioro, to wykorzystuje zdolność zamrażania wody, którą ma jakiś potwór.

Główny bohater również nabył kilka nowych zdolności. Tak jak jamraj pasiasty – jego odpowiednik z realnego świata - wreszcie nauczył się kopać w ziemi w poszukiwaniu poukrywanych bonusów. Umie też wspinać się po pionowych powierzchniach i skakać od jednej ściany do drugiej omijając przy tym przeszkody. W czasie walki natomiast może użyć uników i kontrataków, które zadają dodatkowe obrażenia przeciwnikom.

Crash Bandicoot: Mind Over Mutant zawiera też tryb kooperacji, w którym jako towarzyszka Crasha pojawia się po raz pierwszy jego siostra – Coco. Dzięki niej rozgrywka wieloosobowa jest przystępniejsza dla przedstawicielek płci pięknej.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 491 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,3 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Crash Bandicoot: Mind over Mutant

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Crash Bandicoot: Mind over Mutant Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
PS2
X360
Wii
PSP
NDS