Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2009, 11:59

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (6 marca 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: łatka do Empire: Total War, europejski trial Warhammer Online, Brytyjczycy kupują konsole Sony, darmowy weekend Unreal Tournament III, obniżka ceny abonamentu Xbox Live i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: łatka do Empire: Total War, europejski trial Warhammer Online, Brytyjczycy kupują konsole Sony, darmowy weekend Unreal Tournament III, obniżka ceny abonamentu Xbox Live i inne. Zapraszamy do lektury.

Empire: Total War

Creative Assembly, studio odpowiedzialne za wyprodukowanie RTS-a Empire: Total War, poinformowało, że pierwsza łatka do gry udostępniona zostanie w przyszłym tygodniu. Usunie ona błędy związane z handlem, a także wpłynie na poprawę stabilności programu. Prawdopodobnie skróci także czasy ładowania danych, uznawane za największą bolączkę gry.

Resident Evil 5

Osoby, które ukończą Resident Evil 5, uzyskają dostęp do dodatkowego trybu zabawy – opcji Mercenaries. Zaprezentowana w nim rozgrywka polegać będzie na uczestniczeniu w ograniczonych czasowo pojedynkach z coraz trudniejszymi przeciwnikami. Przypominamy, że dzieło firmy Capcom ukaże się na europejskim rynku już 13 marca w wersjach na Xbox 360 i PlayStation 3. W Japonii gra jest już w sprzedaży. Wczoraj ustawiały się po nią długie kolejki spragnionych rozgrywki Japończyków.

Warhammer Online: Age of Reckoning

Wystartowała nowa, europejska promocja Warhammer Online: Age of Reckoning. Wiąże się ona z udostępnieniem dla graczy darmowej, 10-dniowej wersji próbnej gry. Wszyscy chętni powinni udać się w to miejsce.

Xbox Live Arcade

Microsoft udostępnił listę siedmiu pozycji, które trafią do oferty Xbox Live Arcade w kolejnych tygodniach począwszy od 18 marca. Znajdą się wśród nich: The Dishwasher: Dead Samurai, Flock, Hasbro Family Game Night, Lode Runner, Outrun Online Arcade, Puzzle Quest: Galactrix, UNO Rush.

Burnout Paradise

Wydane wczoraj DLC Toy Cars do Burnout Paradise okazało się najdroższym dodatkiem do wyścigowej produkcji Criterion Games. Dodatek kosztuje 1000 punktów MS w przypadku konsoli Xbox 360 oraz 12,99 euro w przypadku PlayStation 3. W jego skład wchodzi osiem nowych, zabawkowych samochodów oraz jeden dodatkowy motor, utrzymany w podobnej konwencji.

Sony Computer Entertainment

Brytyjski oddział firmy SCE poinformował, że po dwóch latach od europejskiej premiery PlayStation 3 Brytyjczycy kupili dwa miliony egzemplarzy konsoli. Z kolei PSP nabyło już 3 miliony osób mieszkających na Wyspach.

Dragon Age: Origins

Zgodnie z zapowiedziami do amerykańskich sklepów powędrowała książka Dragon Age: The Stolen Throne, stanowiąca prequel do fabuły, która zostanie ukazana w grze Dragon Age: Origins. Dzieło zostało napisane przez weterana branży – Davida Gaidera – i kosztuje niecałe piętnaście dolarów.

Grand Ages: Rome

W ramach Steama opublikowana została strategia czasu rzeczywistego Grand Ages: Rome, dzieło Haemimont Games. W chwili obecnej mogą ją nabyć jedynie mieszkańcy Starego Kontynentu. Począwszy od 20 marca będą tego mogli dokonać także Amerykanie. Polska, sklepowa premiera produkcji odbędzie się na przełomie marca i kwietnia. Dystrybutorem jest CD Projekt.

Call of Duty: World at War

Activision poinformowało, że w trakcie najbliższego weekendu gracze Call of Duty: World at War będą mogli uzyskać podwójną ilość doświadczenia w sieciowych trybach rozgrywki.

Unreal Tournament III

W ramach Steama rozpoczęto promocję Unreal Tournament III. Przez cały najbliższy weekend wszyscy zainteresowani będą mogli przetestować zupełnie za darmo dzieło Epic Games oraz najnowszy zestaw map – Titan Pack. Z kolei do 15 marca obowiązywać będzie 40% obniżka na zakup gry, kosztującej w tym okresie 11,99 euro.

Xbox Live

Microsoft obniżył na pewien czas oficjalne ceny złotego abonamentu Xbox Live. Obecnie kosztuje on 39,99 dolarów dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych oraz 39,99 euro dla Europejczyków.

Star Wars: Battlefront 3

Studio Rebellion, które przejęło od Free Radical produkcję jeszcze niezapowiedzianego Star Wars: Battlefront 3, zrezygnowało z dewelopingu trzeciej części sieciowej strzelaniny. Pracami zajmie się najprawdopodobniej studio Pandemic. Informację przekazał jeden z pracowników Rebellion.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Watchmen: The End Is Nigh

Project Aftermath

RACE Pro

Grey's Anatomy: The Video Game NDS

Grey's Anatomy: The Video Game PC

Leisure Suit Larry: Box Office Bust

Diabolik: The Original Sin PS2

Diabolik: The Original Sin PSP

Diabolik: The Original Sin Wii

Colin McRae: DiRT 2

Merchants of Brooklyn

Fuel

Damnation

Overlord Dark Legend

Overlord Minions

Overlord II

Takeda 3

Tenchu: Shadow Assassins

The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena

Wheelman

Rhapsody: A Musical Adventure

Klonoa: Door to Phantomile

MLB '09: The Show

Classic Car Racing

Dante's Inferno

Resident Evil 5

Monsters vs. Aliens

Dino Crisis 2

Fallout 3

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

The King of Fighters XII

Demigod

Halo Wars Video Recenzja

Mercenaries 2: World in Flames

Midnight Club: Los Angeles

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo

Empire: Total War Gramy!

Leisure Suit Larry: Box Office Bust

gry