Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS2NDSPSPWii
Okładka Diabolik: The Original Sin (PC)

Diabolik: The Original Sin

Przygodówka, ukazana w całości przy pomocy grafiki trójwymiarowej. Łączy ona klasyczny interfejs point & click z elementami skradankowymi. Gra bazuje na popularnym włoskim komiksie.

Przygodowe | TPP | point-and-click | skradanki | komiksy | przygodowe gry akcji

Okładka Diabolik: The Original Sin (PC)

data premiery gry:

16paź2008

PC

26cze2009

NDS Wii

3lip2009

PS2 PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Diabolik: The Original Sin, znana wcześniej pod tytułem Diabolik: Evil's Origin, to trójwymiarowa gra przygodowa, bazująca na komiksowym, czarno-białym pierwowzorze autorstwa włoskich rysowniczek, sióstr Giusanni. Angela i Luciana stworzyły w roku 1962 postać Diabolika, swego rodzaju antybohatera, który teraz pojawia się w świecie rozrywki elektronicznej.

The Original Sin w umiejętny sposób łączy klasyczne przygodówki z rodzaju point & click z elementami gier akcji oraz skradanek. Gracz wciela się w postać wspomnianego już Diabolika, a jego zadaniem jest uratowanie ukochanej, Evy. W tym zadaniu z pewnością pomoże fakt, iż nasz antybohater jest utalentowanym złodziejem oraz mistrzem kamuflażu, a swoich przeciwników traktuje wyjątkowo brutalnie, nie zważając na to czy ma do czynienia z przestępcami czy przedstawicielami prawa.

Porwanie Evy to bezlitosny szantaż – w zamian za jej uwolnienie nieznany bliżej porywacz chce dostać w swoje ręce pewien konkretny obraz. Problem w tym, iż w tej chwili znajduje się on w pociągu A903, zmierzając do Maryville Museum. Jednak jak się okazuje, wspomniany obraz nie przedstawia większej wartości i Diabolik zaczyna podejrzewać, iż za całą tą sprawą kryje się coś więcej.

Niekonwencjonalny bohater to nie jedyna zaleta Diabolik: The Original Sin – twórcy postawili też na dość ciekawy styl graficzny, łączący elementy 2D oraz 3D, a także wciągającą rozgrywkę i mroczną fabułę, obfitującą w intrygi, wątki miłosne, zemstę i żądzę. Specjalnie na potrzeby Diabolik: The Original Sin stworzono autorski silnik napędzający grę oraz system dynamicznych dialogów – konwersacje możemy prowadzić z ponad 30 postaciami. Miłym przerywnikiem są efektowne cut sceny przygotowane w komiksowym stylu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 4,5 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Diabolik: The Original Sin

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Diabolik: The Original Sin

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza)
  • 2.5 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista
Premiery gier w Polsce (27 lipca - 2 sierpnia)
Premiery gier w Polsce (27 lipca - 2 sierpnia)

wiadomość3 sierpnia 2009

Ubiegły tydzień nie obfitował w nowości na polskim rynku gier. Do grona premierowych tytułów trafiły takie produkcje, jak przenośne Anno oraz Diabolik, a w zapowiedzianych reedycjach pojawiła się... trylogia Grand Theft Auto na PS2.

Komiksowa Julia Kendall w nowej przygodówce włoskiego studia Artematica
Komiksowa Julia Kendall w nowej przygodówce włoskiego studia Artematica

wiadomość25 stycznia 2007

Komiksowe serie szczególnie upodobali sobie włoscy developerzy ze studia Artematica. Począwszy od gry Druuna: Morbus Gravis, poprzez Martin Mystere: Operation Dorian Gray, a skończywszy na Diabolik: Original Sin – wszystkie te pozycje bazują na rysunkowych historiach. Pracownicy wspomnianej firmy zapowiedzieli właśnie kolejną przygodówkę, opartą na komiksowej licencji.

Zmiany w przygodówce, powstającej na kanwie komiksów z cyklu Diabolik
Zmiany w przygodówce, powstającej na kanwie komiksów z cyklu Diabolik

wiadomość9 listopada 2006

Niespełna miesiąc temu włoskie studio Artematica musiało odsunąć w przyszłość premierę pecetowej przygodówki o nazwie Belief & Betrayal. Natomiast dziś developerzy rodem z Półwyspu Apenińskiego dokonali zmian w swoim drugim projekcie z gatunku adventure. Na szczęście nie chodzi o opóźnienie terminu rynkowego debiutu, lecz o zmianę nazwy.

Jak wyglądać będzie nowa włoska przygodówka na podstawie komiksowego cyklu?
Jak wyglądać będzie nowa włoska przygodówka na podstawie komiksowego cyklu?

wiadomość29 kwietnia 2006

Pięć miesięcy musiało minąć, abyśmy wreszcie poznali nieco więcej szczegółów na temat nowej gry przygodowej twórców Martin Mystere (alias Crime Stories) oraz Druuna: Morbus Gravis. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że kolejne dzieło włoskich developerów z firmy Artematica nosi nazwę Diabolik Evil's Origin, gdyż bazować ma na słynnej serii komiksowej rodem z Półwyspu Apenińskiego.

NDS
Wii
PS2
PSP
PC