Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1PC
Okładka Dino Crisis 2 (PS1)

Dino Crisis 2

Kontynuacja survival horroru z 1999 roku, która przynosi duże zmiany w charakterze rozgrywki. W przeciwieństwie do oryginału, sequel mocniej stawia na akcję i pojedynki z hordami nacierających na bohatera dinozaurów.

Akcji | survival horror | dinozaury | strzelanki

Okładka Dino Crisis 2 (PS1)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

data premiery gry:

13wrz2000

PS1

11lut2003

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dino Crisis 2 to druga odsłona serii opracowanej przez Capcom, której elementem charakterystycznym są pełniące role przeciwników dinozaury. Kontynuacja zmienia charakter zabawy i stawia na efektowne potyczki z prehistorycznymi gadami, rezygnując z budowania nastroju grozy i powolnej eksploracji.

Fabuła

Rok 2010. W zagadkowych okolicznościach znika miasto Edward oraz jego najbliższe okolice, a w ich miejsce pojawia się dżungla. Wcześniej w tamtym rejonie prowadzone były eksperymenty związane z projektem Trzeciej Energii. Sytuację ma zbadać wysłany oddział Tactical Reconnaissance and Acquisition Team. Niespodziewanie obóz grupy zostaje zaatakowany przez krwiożercze dinozaury. Z masakry wychodzą cało jedynie Regina oraz Dylan. Walcząc o przetrwanie i próbując wyjaśnić sytuację, z czasem odkrywają szokujące fakty na temat wydarzeń w regionie.

Mechanika

Dino Crisis 2 jest trójwymiarową grą akcji, w której kamera prezentuje wydarzenia z ustalonych z góry przez autorów ujęć. W przeciwieństwie do oryginału, tytuł stawia przede wszystkim na walkę, ograniczając liczbę wyzwań logicznych i momentów swobodnej eksploracji. Symbolem zmian jest zaimplementowany system punktów, które przyznawane są za eliminacje przeciwników i służą do zakupu broni oraz amunicji. Kolejne zabójstwa można łączyć w combo, by zwiększać mnożnik i zdobywać bonusowe punkty. Wraz ze zwiększeniem nacisku na walkę, twórcy dodali do gry nowe modele uzbrojenia, w tym karabin maszynowy i broń przeciwpancerną, a także umożliwili postaciom noszenie dodatkowej broni wspomagającej, z której w każdej chwili można skorzystać. Poszerzeniu uległ też bestiariusz, w którym znalazły się nowe rodzaje dinozaurów.

Na graczy, którzy osiągną dobre wyniki podczas przygody, czekają nagrody. Dostępne są nowe stroje dla postaci, ale też dodatkowe moduły. Pierwszy pozwala graczowi zmierzyć się z kolejnymi falami dinozaurów. Drugi jest z kolei przeznaczony do zabawy wieloosobowej i umożliwia toczenie pojedynków pomiędzy gadami w uproszczonej bijatyce.

Kwestie techniczne

Dino Crisis 2 to gra akcji, w której trójwymiarowe modele postaci i przeciwników poruszają się po prerenderowanych tłach. Fabuła jest prezentowana za pomocą przerywników na silniku gry oraz wstawek FMV. Autorem skryptu jest Noboru Sugimura, który napisał historie m.in. do pierwszych trzech części cyklu Onimusha i Resident Evil 2 z 1998 roku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 521 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dino Crisis 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dino Crisis 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 450MHz
  • 64MB RAM
  • 16MB akcelerator 3D
PC
PS1