Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2009, 10:20

autor: Hed

Bioshock 2 i Duże Siostrzyczki pojawią się już w trzecim kwartale tego roku

W kwietniowym numerze Game Informera pojawi się obszerny, ekskluzywny materiał dotyczący oczekiwanego przez wielu fanów Bioshocka 2. Już dziś możemy podejrzeć okładkę pisma, na której pojawia się istota zwana Big Sister. Wiemy, że na pewno spotkamy ją podczas naszego powrotu do miasta Rapture. Kiedy on nastąpi i kto weźmie udział w przygodzie?

W kwietniowym numerze Game Informera pojawi się obszerny, ekskluzywny materiał dotyczący oczekiwanego przez wielu fanów Bioshocka 2. Już dziś możemy podejrzeć okładkę pisma, na której pojawia się istota zwana Big Sister. Wiemy, że na pewno spotkamy ją podczas naszego powrotu do miasta Rapture. Kiedy on nastąpi i kto weźmie udział w przygodzie?

Według wcześniejszych doniesień dzieło ma zostać wydane na komputery osobiste, Xboksa 360 oraz PlayStation 3. Potwierdzono te informacje, dodając również, że należy spodziewać się gry w okolicach października (o czym już mówiliśmy) lub ogólniej - trzeciego kwartału tego roku. Nie wiemy jednak, czy w tym terminie pojawi się ona na wszystkie wymienione platformy – zostanie to podobno ogłoszone w swoim czasie. Warto przypomnieć sytuację związaną z pierwszą częścią, która została wydana najpierw na pecety i konsolę Microsoftu, a dopiero rok później na PlayStation 3.

Bioshock 2 i Duże Siostrzyczki pojawią się już w trzecim kwartale tego roku - ilustracja #1

O istnieniu Dużej Siostry (Big Sister) wiedzieliśmy w zasadzie już od jakiegoś czasu. Kilka dni temu zaczęły pojawiać się pierwsze zagadkowe informacje na oficjalnej stronie gry. Siostra będzie prawdopodobnie swoistym odpowiednikiem jednego z najbardziej charakterystycznych przeciwników z pierwszego Bioshocka, czyli oczywiście istoty Big Daddy. Na razie nie znamy roli sióstr ani ich potęgi, ale można przypuszczać, że będą punktem kluczowym programu. Duże siostrzyczki są znacznie szczuplejsze i prawdopodobnie bardziej zwinne, a na plecach, w klatce, noszą swoje młodsze „rodzeństwo”.

W oryginalnym Bioshocku wspomniane potwory Big Daddy zajmowały się ochranianiem właśnie małych sióstr. Tatuśkowie byli tak naprawdę ludźmi wtłoczonymi w ogromne zbroje i wyposażonymi w różne umiejętności oraz wyprutymi z jakichkolwiek głębszych emocji. Właściwie mogli oni znajdować się w trzech różnych stanach, reprezentowanych przez kolor świateł na ich hełmach. Ochraniane przez nich Little Sisters były kluczowymi postaciami w grze i zależało od nich samo zakończenie.

Bioshock 2 i Duże Siostrzyczki pojawią się już w trzecim kwartale tego roku - ilustracja #2

Wcześniej pisaliśmy o zarysie fabuły, który pojawił się na wspomnianej stronie, drugiej odsłony dzieła 2K Marin. Wśród skąpych informacji możemy poznać między innymi historię dziewczynki porwanej przez jednego z mieszkańców podwodnego Rapture. Podobną scenę sugeruje filmik z października ubiegłego roku. Strona dostarcza wciąż nowych informacji – pojawiają się wycinki o kolejnych zaginięciach dziewczynek z wschodniego wybrzeża USA oraz zaobserwowanych tajemniczych światłach na morzu.

Wszystkie informacje podane zostały w tajemniczy sposób – zawierają notatki długopisem osoby, która próbuje usilnie rozwikłać zagadkę. Na razie wygląda na to, że w drugiej odsłonie nastąpi ekspansja mieszkańców Rapture na suchy ląd. Zapewne, aby jej zapobiec i powstrzymać porywanie kolejnych niewinnych ofiar (potrzebnych do produkcji Big Sisters?), będziemy musieli zejść pod wodę. Nie wiemy jeszcze, czy tak będzie wyglądała fabuła gry, więc wszystkie spekulacje pozostają w sferze domysłów.