Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2009, 11:39

autor: Hed

Batman: Arkham Asylum i Games for Windows - Live

Dowiedzieliśmy się, że nadchodząca produkcja Batman: Arkham Asylum, pojawi się na pecetach tego lata ze wsparciem usługi Games for Windows - Live. Do odpalenia gry będziemy potrzebowali więc tego opracowanego przez firmę Microsoft systemu, będącego odpowiednikiem Live’a znanego z Xboksa 360. To rozwiązanie ma swoje plusy, ale i minusy, szczególnie w przypadku polskich użytkowników.

Dowiedzieliśmy się, że nadchodząca produkcja Batman: Arkham Asylum, pojawi się na pecetach tego lata ze wsparciem usługi Games for Windows - Live. Do odpalenia gry będziemy potrzebowali więc tego opracowanego przez firmę Microsoft systemu, będącego odpowiednikiem Live’a znanego z Xboksa 360. To rozwiązanie ma swoje plusy, ale też i minusy, szczególnie w przypadku polskich użytkowników.

Wydanie tytułu ze wsparciem Games for Windows - Live sprawi, że otrzymamy zestaw osiągnięć, dzięki którym będziemy mogli nabijać Gamerscore. Pojawi się też zapewne możliwość rozmawiania ze znajomymi podczas zabawy i tego typu wbudowane elementy, co oczywiście nie będzie niczym niezwykłym, bo produkcja ma oferować jedynie rozrywkę solową. Games for Windows sugeruje też możliwe pojawienie się dodatkowej zawartości DLC. Naturalnie są to jak na razie jedynie spekulacje.

Batman: Arkham Asylum i Games for Windows - Live - ilustracja #1

Oczywiście w Polsce system nie jest jeszcze oficjalnie obsługiwany, podobnie zresztą jak wspomniany już Xbox Live, chociaż z tym problemem można sobie poradzić, podając przy rejestracji nieprawdziwe dane (co oczywiście jest rozwiązaniem mocno kontrowersyjnym). Oprócz tego faktu wielu użytkowników wskazuje na średnie funkcjonowanie programu Games for Windows - Live, jednak obecnie oferuje on już dość przyzwoity poziom i nie ma z nim większych kłopotów.

Sam system zaczyna się chyba powoli rozkręcać i gonić konkurencję. Autorzy zapowiadają kilka tytułów dostępnych w ramach ich usługi. Oprócz przygód Batmana, zapowiadanych na lato 2009 roku, wsparcie dla niej zobaczymy więc również w dynamicznej strategii Stormrise, o której pisaliśmy całkiem niedawno, kolejnej strategii Battlestations: Pacific (przyglądaliśmy się jej pod koniec ubiegłego roku) i strzelance TPP Red Faction: Guerrilla. Niedawno pod szyldem Games for Windows pojawił się świetny Dawn of War II.