Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2009, 12:30

autor: Jiker

Za tydzień zlokalizowane, konsolowe wersje Fallout 3

Najnowszy plan wydawniczy firmy Cenega Poland dostarczył nam już informacji o konsolowych odsłonach cRPG Sacred 2: Fallen Angel i ich polskich wersjach. Tym razem chcielibyśmy Wam przekazać nowe fakty na temat polskiej premiery w pełni lokalizowanej wersji Fallout 3 na konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Najnowszy plan wydawniczy firmy Cenega Poland dostarczył nam już informacji o konsolowych odsłonach cRPG Sacred 2: Fallen Angel i ich polskich wersjach. Tym razem chcielibyśmy Wam przekazać nowe fakty na temat polskiej premiery w pełni zlokalizowanej wersji Fallout 3 na konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Za tydzień zlokalizowane, konsolowe wersje Fallout 3  - ilustracja #1

Odbędzie się ona 13 marca, a więc za niewiele ponad tydzień. Produkcja trafi do sklepów w dwóch wersjach – standardowej, której cena ustalona została na poziomie 219,99 złotych, oraz kolekcjonerskiej, mającej kosztować 249,90 złotych. Pierwotnie zakładano, że debiut zlokalizowanych wersji konsolowych nastąpi jeszcze w styczniu. Z różnych powodów premiera została jednak opóźniona o dwa miesiące. Nie dotyczyło to oczywiście edycji angielskiej, która trafiła na półki sklepowe zgodnie z planem, czyli wraz z końcem października 2008 roku.

Przy okazji warto podjąć jeszcze raz temat polskiej, pecetowej wersji gry, wykastrowanej z kodów umożliwiających rejestrację w ramach systemu Games for Windows LIVE, a co za tym idzie – zaopatrzenie się w oficjalne rozszerzenia. Powraca on bowiem w obliczu publikacji kolejnej łatki do gry, przygotowującej Fallouta 3 do zbliżającej się premiery drugiego DLC, zatytułowanego The Pitt. Cenega Poland, mimo że od premiery pozycji minęły już ponad cztery miesiące,ciągle nie przedstawiła konkretnego sposobu rozwiązania tego problemu, stąd też Polacy grający na komputerach w dalszym ciągu będą zmuszeni obejść się smakiem i zrezygnować z nabycia The Pitt (podobnie zresztą jak w przypadku Operation Anchorage). Dodatek zostanie udostępniony w tym miesiącu i na tę chwilę polskim testom poddadzą go jedynie właściciele Xboxa 360.