Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2007, 16:04

autor: Artur "Metatron" Falkowski

Kolejna część Castlevanii wyłącznie na X360?

Koji Igarashi, człowiek stojący za popularną serią Castlevania, udzielił interesującego wywiadu magazynowi Game Informer. Wypowiedział się w nim na temat jeszcze niezapowiedzianej kolejnej części cyklu. Przyznał, że według wszelkiego prawdopodobieństwa ukaże się ona na konsolę Xbox 360.

Koji Igarashi, człowiek stojący za popularną serią Castlevania, udzielił interesującego wywiadu magazynowi Game Informer. Wypowiedział się w nim na temat kolejnej, jeszcze niezapowiedzianej części cyklu. Przyznał, że według wszelkiego prawdopodobieństwa ukaże się ona na konsolę Xbox 360.

Powody takiej decyzji Igarashi argumentuje tym, że Castlevania jest w Stanach Zjednoczonych marką niezwykle popularną, więc nic dziwnego, że tamten rynek najbardziej interesuje twórcę serii. Skoro obecnie należy on do X360, najlepiej skoncentrować się na tej platformie – uważa Igarashi. Dlatego też postanowił dać priorytet tej konsoli. Nie wyklucza równoczesnego prowadzenia prac nad wersjami na obie konsole, ale uważa, że będzie to trudne zadanie. Jeżeli jednak Metal Gear Solid 4 zwiększy liczbę konsol PS3 na amerykańskim rynku, pomyśli wtedy o stworzeniu Castlevanii również na tę platformę.

Igarashi wspomniał również o planach przygotowania Castlevanii na Wii. Obecnie jednak nie jest po temu najlepszy czas, ponieważ sprzedaż gier na tę konsolę jest zdominowana przez produkty Nintendo, natomiast niezależni deweloperzy nie mogą liczyć na zbyt wielkie zyski. Mimo wszystko już zastanawia się nad tym, jak najlepiej przenieść obsługę bicza na innowacyjne kontrolery Wii.

Na zakończenie rozmowy Igarashi zdradził, że już niedługo możemy spodziewać się zapowiedzi kolejnej, trzeciej już gry z serii Castlevania, która ukaże się na konsolę NDS.