Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Castlevania (PC)

Castlevania PC

Castlevania to tradycyjna platformówka, w której będziemy mogli poprowadzić Simona ciemnymi korytarzami olbrzymiej twierdzy, zamieszkałej przez istoty z piekła rodem.

Zręcznościowe | platformówki

PC Windows
Okładka Castlevania (PC)

wydawca: Konami

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12kwietnia1986

Kolejne pokolenia rodziny Belmont od niepamiętnych czasów zajmowały się ściganiem i eksterminacją wampirów. Kiedy plaga morderczych istot została ostatecznie pokonana, dotychczasowi łowcy przestali być potrzebni. Od tamtego momentu minęły setki lat. Nikt nie podejrzewał, że przez ten czas w lochach mrocznego zamku ukrywa się jeszcze jeden wampir – hrabia Dracula. Kiedy nieumarły rozpoczął erę mordu, ostatni z Belmontów, młodzieniec imieniem Simon, postanowił wypełnić swój obowiązek.

Castlevania to tradycyjna platformówka, w której będziemy mogli poprowadzić Simona ciemnymi korytarzami olbrzymiej twierdzy, zamieszkałej przez istoty z piekła rodem. Na końcu drogi czeka oczywiście sam Dracula, ale zanim dojdzie do ostatecznego pojedynku, trzeba będzie pokonać wszystkich wrogów oraz uniknąć zastawionych pułapek.

Nasz bohater wyposażony jest w bicz, którym może razić napotykanych przeciwników. Dostępne są również inne środki zagłady, ale te trzeba będzie zdobyć już na wrogach. Oprócz tego Simon potrafi skakać, co pozwoli mu się dostać do trudno dostępnych miejsc. Castlevania, jak większość gier tego typu nastawiona jest tylko i wyłącznie na akcję. Niemal przez cały czas będziesz musiał stawić czoła tradycyjnym potworom a niekiedy również olbrzymim „bossom”, których eksterminacja wymaga obrania odmiennej taktyki walki.

Spośród wszystkich konwersji Castlevanii na popularne platformy sprzętowe, PeCetowa prezentuje się zdecydowanie najsłabiej. Akcja co prawda jest ta sama, ale oprawa graficzna pozostawia naprawdę wiele do życzenia. Mimo to, Castlevania może okazać się ciekawą propozycją dla miłośników platformówek. Warto również zaznaczyć, że jest to jedyna wersja gry z licznej rodziny programów, która trafiła na „blaszaki”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 453 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Castlevania

odpowiednia dla każdego wieku

Metal Gear Solid 1 i 2 trafiły na GOG.com. Powrót klasyki Konami
Metal Gear Solid 1 i 2 trafiły na GOG.com. Powrót klasyki Konami

wiadomość25 września 2020

Zgodnie z plotkami, na platformie GOG.com pojawiły się reedycje kultowych gier Konami. Mowa o Metal Gear Solid 1 i 2 oraz klasycznych częściach serii Castlevania i Contra, które powróciły po latach na PC.

Na PC powróci Metal Gear Solid 1 i 2 oraz seria Castlevania
Na PC powróci Metal Gear Solid 1 i 2 oraz seria Castlevania

wiadomość23 września 2020

Dzięki tajwańskiej agencji ratingowej potwierdzone zostały doniesienia o reedycjach gier Metal Gear Solid i MGS2 na PC. Co ciekawe, ma do nich dołączyć pierwsza część cyklu oraz wczesne odsłony marek Castlevania i Contra.

Michael Dorn - Worf ze Star Treka - wystąpi w filmie opartym na grze Castlevania
Michael Dorn - Worf ze Star Treka - wystąpi w filmie opartym na grze Castlevania

wiadomość18 września 2012

Aktor Michael Dorn, znany jako Worf, przedstawiciel rasy Klingonów z kultowego Star Treka, zagra w ekranizacji gry Castlevania. Pomysł nakręcenia tego obrazu wykiełkował w umysłach producentów wiele lat temu, jednak dopiero teraz prace ruszyły pełną parą.

Nowa Castlevania całkowitym zaskoczeniem?
Nowa Castlevania całkowitym zaskoczeniem?

wiadomość29 czerwca 2008

Serwis GoNintendo, który dzięki uprzejmości jednego ze swoich czytelników wszedł w posiadanie informacji o najnowszej odsłonie popularniej serii Castlevania (zamieszczonych w magazynie Nintendo Power), podaje, iż może być ona całkowitym zaskoczeniem dla fanów gry. Po pierwsze Castlevania Judgment, bo taką nazwę nosić ma nowa część, zadebiutuje na konsoli Wii, a po drugie ... będzie bijatyką 3D!

Pac-Man i Castlevania trafią na duży ekran
Pac-Man i Castlevania trafią na duży ekran

wiadomość22 maja 2008

Jak donosi serwis Variety, Crystal Sky Pictures za kwotę dwustu milionów dolarów nabyło prawa do nakręcenia pięciu filmów, z których aż dwa będą tematyką zahaczały o nasze podwórko.