Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Castlevania (PC)
OkładkaCastlevania (PC)

Castlevania PC

Castlevania to tradycyjna platformówka, w której będziemy mogli poprowadzić Simona ciemnymi korytarzami olbrzymiej twierdzy, zamieszkałej przez istoty z piekła rodem.

Zręcznościowe | platformówki

Castlevania Premiera PC

12kwietnia1986

producent: Unlimited Software Inc. wydawca: Konami

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Kolejne pokolenia rodziny Belmont od niepamiętnych czasów zajmowały się ściganiem i eksterminacją wampirów. Kiedy plaga morderczych istot została ostatecznie pokonana, dotychczasowi łowcy przestali być potrzebni. Od tamtego momentu minęły setki lat. Nikt nie podejrzewał, że przez ten czas w lochach mrocznego zamku ukrywa się jeszcze jeden wampir – hrabia Dracula. Kiedy nieumarły rozpoczął erę mordu, ostatni z Belmontów, młodzieniec imieniem Simon, postanowił wypełnić swój obowiązek.

Castlevania to tradycyjna platformówka, w której będziemy mogli poprowadzić Simona ciemnymi korytarzami olbrzymiej twierdzy, zamieszkałej przez istoty z piekła rodem. Na końcu drogi czeka oczywiście sam Dracula, ale zanim dojdzie do ostatecznego pojedynku, trzeba będzie pokonać wszystkich wrogów oraz uniknąć zastawionych pułapek.

Nasz bohater wyposażony jest w bicz, którym może razić napotykanych przeciwników. Dostępne są również inne środki zagłady, ale te trzeba będzie zdobyć już na wrogach. Oprócz tego Simon potrafi skakać, co pozwoli mu się dostać do trudno dostępnych miejsc. Castlevania, jak większość gier tego typu nastawiona jest tylko i wyłącznie na akcję. Niemal przez cały czas będziesz musiał stawić czoła tradycyjnym potworom a niekiedy również olbrzymim „bossom”, których eksterminacja wymaga obrania odmiennej taktyki walki.

Spośród wszystkich konwersji Castlevanii na popularne platformy sprzętowe, PeCetowa prezentuje się zdecydowanie najsłabiej. Akcja co prawda jest ta sama, ale oprawa graficzna pozostawia naprawdę wiele do życzenia. Mimo to, Castlevania może okazać się ciekawą propozycją dla miłośników platformówek. Warto również zaznaczyć, że jest to jedyna wersja gry z licznej rodziny programów, która trafiła na „blaszaki”.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 475 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Castlevania: Odpowiednia dla każdego wieku.