Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Horror Zombies from the Crypt (PC)

Horror Zombies from the Crypt PC

Głównym bohaterem gry jest hrabia Frederick Valdemar, którego wspaniała rezydencja została nagle zaatakowana przez hordy nieumarłych potworów.

Przygodowe | zombie | platformówki | 2D | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Horror Zombies from the Crypt (PC)

producent: Astral Software

wydawca: Millenium

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6kwietnia1991

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Głównym bohaterem gry jest hrabia Frederick Valdemar, którego wspaniała rezydencja została nagle zaatakowana przez hordy nieumarłych potworów. Gracz, który wcieli się w rolę niedoszłego pogromcy wampirów i upiorów, musi przebrnąć przez kilka ogromnych plansz i poskromić zło, które pragnie tylko jednego – jego śmierci. Horror Zombies from the Crypt to tradycyjna platformówka z widokiem z boku, która oprócz akcentów zręcznościowych, zawiera także elementy charakterystyczne dla gier przygodowych. Gracz nie tylko będzie likwidował potwory za pomocą podręcznego arsenału środków zagłady, ale także poszukiwał ukrytych komnat, kluczy do otwarcia niektórych drzwi oraz sposobu na spenetrowanie tajemniczych skrzyń, które porozrzucane są po wszystkich planszach.

Żeby ukończyć jeden z sześciu przygotowanych przez autorów gry etapów, trzeba zdobyć wymaganą liczbę czaszek (ile ich potrzeba widać u góry ekranu). Początkowo nie jest to specjalnie trudne, jednak im dalej, tym trzeba bardziej wysilić mózgownicę. Czaszki ukryte są bowiem w najprzeróżniejszych miejscach, do których na ogół prowadzi bardzo skomplikowana droga. Mogłoby się wydawać, że zaledwie sześć poziomów to niewiele jak na platformówkę, ale nic bardziej mylnego – są one po prostu ogromne (łącznie w grze zawarto około sześciuset ekranów). Po przejściu każdego z nich otrzymujemy hasło, dzięki któremu po stracie wszystkich „żyć” nie będziemy musieli zaczynać ciągle od początku. Gra jest stosunkowo trudna, nasz bohater nie posiada powiem żadnej „energii” i ginie przy pierwszym kontakcie z wrogiem.

Od strony wizualnej gra prezentuje się wyjątkowo solidnie, mimo że zrealizowana jest w niskiej rozdzielczości, przy użyciu zaledwie szesnastu kolorów. Postacie wrogów są dobrze animowane, w dodatku jest ich na tyle dużo, że grając nie popadniemy w monotonię. Rozgrywce akompaniują przyzwoicie zrealizowane efekty dźwiękowe i stylizowana na klimat horroru muzyka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4,4 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Gry podobne do Horror Zombies from the Crypt

Wymagania wiekowe Horror Zombies from the Crypt

16+