Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Black Mirror II (PC)
OkładkaBlack Mirror II (PC)

Black Mirror II PC

Kontynuacja słynnej przygodówki z 2003 roku. Tym razem wcielamy się w bohatera o imieniu Darren. Zajmujemy się przeszukiwaniem plansz, rozwiązywaniem zagadek i odbywaniem rozmów z postaciami niezależnymi.

Przygodowe | point-and-click | horror

Black Mirror II Premiera PC

25września2009

pudełko PL

22października2010

producent: Cranberry Productions wydawca: dtp AG / Anaconda wydawca PL: CI Games / City Interactive Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Black Mirror II

Fahrenheit

Still Life

Overclocked: Historia o przemocy

Oficjalna kontynuacja wydanej w 2003 roku gry przygodowej. W przeciwieństwie do pierwszej części, która wyprodukowana została przez firmę Future Games, The Black Mirror 2 jest dziełem niemieckiego studia developerskiego Cranberry Productions, dawniej znanego pod nazwą 4Head Studios (autorzy m.in. przygodówki Magiczny Kamień).

Akcja omawianego sequela rozgrywa się w 1993 roku, a więc dwanaście lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej odsłonie sagi The Black Mirror. Tym razem gracz wciela się w bohatera o imieniu Darren, a zabawa rozpoczyna się w niewielkim miasteczku Biddeford, zlokalizowanym w Nowej Anglii. Chłopak poznaje tu intrygującą Angelinę, która ma pecha znaleźć się w kręgu zainteresowań jego despotycznego szefa. Ponadto Angeliny poszukuje jeszcze inna osoba, najwyraźniej niemająca wobec niej dobrych zamiarów.

Darren postanawia bliżej przyjrzeć się tej sprawie i na tym właśnie problemie skupiają się początkowe rozdziały gry. Prowadzone przez głównego bohatera śledztwo wkrótce ujawnia dalsze tropy, obfitując jednocześnie w wiele zaskakujących momentów. The Black Mirror 2 zachowuje znany z pierwszej części serii nastrój grozy. Przełomowe momenty ilustrowane są profesjonalnie wykonanymi scenkami przerywnikowymi.

Główny bohater w trakcie całej historii odwiedza wiele ciekawych lokacji, wśród których nie brak miejscowości Willow Creek, doskonale znanej sympatykom pierwszej części. Sequel pozostaje w zgodzie z pierwowzorem, oferując klasyczny model rozgrywki, opierający się na konieczności odnajdywania i umiejętnego używania interaktywnych obiektów, rozwiązywania mniej lub bardziej złożonych zagadek logicznych oraz przepytywania napotykanych postaci niezależnych. Ponownie całkowicie zrezygnowano ze scenek zręcznościowych, umożliwiając graczowi staranne planowanie kolejnych posunięć.

Podobnie, jak miało to miejsce w przypadku pierwszej części, akcja The Black Mirror 2 rozgrywa się w środowisku 2.5D. Oznacza to, że Darren przemieszcza się po dwuwymiarowych, prerenderowanych i bardzo szczegółowo wykonanych tłach. Wszystkie postacie, włącznie z głównym bohaterem, wykonane zostały już jednak w pełnym trójwymiarze. Duży nacisk położono też na pokazanie realistycznej animacji ich zachowań. Interfejs pozostawiono w niezmienionej formie, tak więc mamy do czynienia z klasycznym mechanizmem typu point & click (zabawa wyłącznie przy użyciu myszy).

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 448 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.1 / 10 na podstawie 108 głosów czytelników.

Black Mirror II cena w dniu premiery: 49,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Black Mirror II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Black Mirror II Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 256 MB
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista