Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2007, 13:45

autor: Vercetti

Black Mirror 2 potwierdzone

Przed kilkoma laty czeskie studio Future Games wypuściło na rynek mroczną przygodówkę o nazwie The Black Mirror. Pomimo tego, że tytuł zbierał przeciętne oceny w zachodnich mediach, gracze przyznawali mu częstokroć wyższe noty, tłumacząc to wciągającą fabułą oraz niepokojącym klimatem.

Przed kilkoma laty czeskie studio Future Games wypuściło na rynek mroczną przygodówkę o nazwie The Black Mirror. Pomimo tego, że tytuł zbierał przeciętne oceny w zachodnich mediach, gracze przyznawali mu częstokroć wyższe noty, tłumacząc to wciągającą fabułą oraz niepokojącym klimatem. Po rozważeniu wszystkich „za” i „przeciw” niemiecki wydawca gry, koncern dtp entertainment zdecydował się na sfinansowanie prac nad drugą odsłoną dzieła z gatunku adventure.

Black Mirror 2 potwierdzone - ilustracja #1

Nasi sąsiedzi zza Odry potwierdzili, że sequel The Black Mirror jest już we wczesnej fazie opracowywania. „Otrzymaliśmy mnóstwo maili od fanów gier adventure, którzy życzyli sobie kolejnej odsłony przygodówki. Black Mirror 2 jest naszą odpowiedzią na te żądania. Ponownie zatrudniliśmy zespół doświadczonych scenarzystów i projektantów [z Future Games] po to, by móc sprostać wysokim oczekiwaniom odbiorców” – stwierdził Achim Heidelauf, jeden z przedstawicieli dtp.

Umiejscowiona w czeskim Beroun firma developerska, której powierzono prace nad drugą odsłoną perypetii Samuela Gordona, zajmuje się jednocześnie tworzeniem gry Reprobates. W związku z tym, że Future Games dopiero rozpoczęło proces produkcyjny Black Mirror 2, należy spodziewać się, że finalna wersja dzieła ukaże się w sklepach najwcześniej w przyszłym roku.