Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2008, 11:55

autor: Filip Grabski

E3 2008: Guitar Hero: World Tour ma obsługiwać instrumenty z gry Rock Band

Podczas trwających targów E3 w Los Angeles korporacja Activision ogłosiła, że czwarta część serii Guitar Hero – World Tour będzie współpracować nie tylko z dedykowanymi jej kontrolerami. Ma ona bowiem obsługiwać także instrumenty z konkurencyjnej pozycji pt. Rock Band.

Podczas trwających targów E3 w Los Angeles korporacja Activision ogłosiła, że czwarta część serii Guitar HeroWorld Tour będzie współpracować nie tylko z dedykowanymi jej kontrolerami. Ma ona bowiem obsługiwać także instrumenty z konkurencyjnej pozycji pt. Rock Band.

E3 2008: Guitar Hero: World Tour ma obsługiwać instrumenty z gry Rock Band - ilustracja #1

Bardzo to miła wiadomość, bo przecież wedle idealistycznej wizji wszystkie kontrolery powinny pasować do dowolnej gry muzycznej. Niestety nie do końca będzie tak różowo, jak mogłoby się wydawać.

Po pierwsze mowa wyłącznie o kompatybilności między GH: WT a pierwszym Rock Bandem. Ludzie z Activision twierdzą, że to tylko z powodu niemożliwości przetestowania akcesoriów z RB2. Druga rzecz – konsolą, która przyjmie gitarę czy perkusję z RB podczas grania w World Tour jest tylko Xbox 360. Póki co nie ma informacji czy wersje na obie PlayStation lub Wii również otrzymają taką możliwość. Miejmy nadzieję, że do czasu premiery nowego Guitar Hero (koniec bieżącego roku) sytuacja się rozjaśni.

Filip Grabski

Filip Grabski

Z GRYOnline.pl współpracuje od marca 2008 roku. Zaczynał od pisania newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji tworzył treści dla serwisu Gameplay.pl. Obecnie przede wszystkim projektuje grafiki widoczne na stronie głównej (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Od 1994 roku z pełną świadomością zaczął użytkować pecety, czemu pozostaje wierny do dzisiaj. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury, zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej