Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieWii
Okładka My Aquarium (Wii)
OkładkaMy Aquarium (Wii)

My Aquarium Wii

Produkt przeznaczony dla najmłodszych użytkowników konsoli Wii. Zajmujemy się zarządzaniem wirtualnym akwarium, zamieszkiwanym przez ponad 40 różnych gatunków ryb.

Towarzyskie | akwarystyka | pod wodą | zwierzęta | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

My Aquarium Premiera Wii

9stycznia2008

producent: Hudson Soft wydawca: Hudson Soft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

My Aquarium to produkt przygotowany z myślą o najmłodszych użytkownikach konsoli Wii. Gracz staje przed możliwością stworzenia oraz nadzorowania wirtualnego akwarium. My Aquarium rozprowadzane jest wyłącznie w ramach serwisu WiiWare.

Główną atrakcją gry jest naturalnie możliwość wypełnienia swojego wirtualnego akwarium ciekawymi żyjątkami. Są to zarówno dość oczywiste okazy, jak chociażby popularne złote rybki, jak i bardziej unikalne gatunki, do których można zaliczyć między innymi meduzy. Warto zaznaczyć, iż zastosowano uproszczenie, dzięki któremu ryby słodkowodne i słonowodne mogą przebywać w tym samym środowisku, bez konieczności wprowadzania dodatkowych modyfikacji. Pominięto też kwestie czyszczenia akwarium czy zapewniania żyjątkom odpowiedniej temperatury wody, pozwalając skupić się niemal w całości na obserwacji ich życia.

My Aquarium zapewnia możliwość zapoznania się z informacjami na temat posiadanych gatunków, korzystając z wbudowanej bazy danych. Gracz może ponadto wybrać swojego ulubieńca i rozkazać grze jego śledzenie, dzięki czemu możliwa staje się dokładniejsza obserwacja zachowań ryby.

Jeszcze przed przystąpieniem do zabawy wybiera się własne akwarium. W trakcie zabawy można posiadać maksymalnie sześć takich obiektów. Gracz dysponuje pełną swobodą w kwestii doboru koloru szyb czy przedmiotów, które znajdą się wewnątrz akwarium, pełniąc funkcję dekoracji. Mowa tu między innymi o piasku, kamykach czy podwodnych zamkach. Należy też dokonywać doboru pokarmu, w zależności od znajdujących się w akwarium okazów.

Stosunkowo duży nacisk położono na sieciowy aspekt rozgrywki. Gracz może korzystać z usługi WiiConnect24, dzięki której aktywna staje się opcja wysyłania swoich akwariów przyjaciołom. Omawiany produkt jest ponadto w stanie pobierać informacje na temat warunków pogodowych w regionie i dokonywać na podstawie tego zmian we właściwej grze.

Oprawa wizualna My Aquarium prezentuje stosunkowo wysoki poziom wykonania. Z oczywistych względów szczególny nacisk położono na szczegółowe wykonanie zamieszkujących akwarium gatunków ryb. Sam zbiornik może być ponadto oglądany z wielu różnych ujęć kamery.

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 5.5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI My Aquarium

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.