Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2008, 16:20

autor: Vercetti

Córka Terry’ego Pratchetta autorką scenariusza do Mirror’s Edge

Terry Pratchett to znany miłośnikom fantastyki autor cyklu Świat Dysku i zarazem jedna z barwniejszych postaci współczesnej literatury. Okazuje się, że w jego rodzinie nie tylko on zajmuje się profesjonalnie pisarstwem. Coraz częściej za pióro chwyta także córka Therry’ego, Rhianna.

Terry Pratchett to znany miłośnikom fantastyki autor cyklu Świat Dysku i zarazem jedna z barwniejszych postaci współczesnej literatury. Okazuje się, że w jego rodzinie nie tylko on zajmuje się profesjonalnie pisarstwem. Coraz częściej za pióro chwyta także córka Terry’ego, Rhianna.

Córka Terry’ego Pratchetta autorką scenariusza do Mirror’s Edge - ilustracja #1

Z wykształcenia dziennikarka, a na co dzień publicystka dziennika The Guardian,z pasją oddaje się tematyce gier komputerowych. W przeszłości stworzyła już opowiadanie pt. Dziecię Chaosu, które było dołączane do cRPG Beyond Divinity; napisała również scenariusze do Heavenly Sword i Overlorda, a już wkrótce wykreowaną przez nią fabułę zobaczymy w nowym projekcie Digital Illusions i Electronic Arts, Mirror’s Edge.

Pratchett skupi się na urzeczywistnieniu głównej bohaterki gry, Faith, nadając jej głębię i tajemniczą przeszłość, a także budując wokół fikcyjnej postaci specyficzny klimat, pełen sprzecznych relacji i nieoczekiwanych zwrotów w opowiadanej historii. O tym, jak zdolności Rhianny wpłyną na ostateczny kształt Mirror’s Edge, przekonamy się być może jeszcze w tym roku, o ile gra z udziałem Faith zdąży ukazać się przed końcem grudnia. Tymczasem do obejrzenia pozostają nam najnowsze obrazki oraz jeszcze świeży zwiastun produktu, pochodzący wprost z tegorocznych targów E3 Media & Business Summit.