Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2008, 13:15

autor: Vercetti

Larian Studios pracuje nad kontynuacją Divine Divinity

Za sprawą niemieckiego pisma PC Games dowiedzieliśmy się, że w siedzibie zespołu Larian Studios powstaje gra Divinity 2: Ego Draconis.

Przed sześcioma laty na sklepowe półki trafiła ciepło przyjęta przez recenzentów gra Divine Divinity. Zainteresowanie pierwszym cRPG w wykonaniu zespołu Larian Studios było na tyle duże, że w 2004 roku światło dzienne ujrzała kontynuacja belgijskiego projektu, Beyond Divinity. Od tego czasu twórcy obu tytułów milczeli na temat swoich dalszych planów, jednak wiadomo było, że po cichu rozwijają kolejne przedsięwzięcie. Za sprawą niemieckiego czasopisma PC Games dowiedzieliśmy się, że w siedzibie studia powstaje Divinity 2: Ego Draconis.

Larian Studios pracuje nad kontynuacją Divine Divinity - ilustracja #1

Rewelacje te pojawiły się w najnowszym, wydanym dziś numerze zachodniego magazynu, gdzie w czterostronicowej zapowiedzi opisano wstęp do fabuły gry, przedstawiono trzy główne typy postaci i opublikowano wywiad z jednym z autorów tytułu, Farhangiem Namdarem. Całość przyprawiono świeżymi materiałami graficznymi, a na płycie dołączonej do periodyku zamieszczono premierowy zwiastun.

Istnienie Divinity 2: Ego Draconis potwierdził także wydawca produktu, zespół dtp entertainment, który za trzy tygodnie zamierza zaprezentować projekt na lipskich targach Games Convention. Gdy gra będzie gotowa, trafi do posiadaczy komputerów osobistych i konsol Xbox 360.