Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2008, 08:58

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (14 lipca 2008)

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: terminy premier Dead Space, Empire: Total War, Demigod, co nowego na XBLA, Plunder zmienia nazwę, kto ratuje Atari i inne. Zapraszamy do lektury.

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: terminy premier Dead Space, Empire: Total War, Demigod, co nowego na XBLA, Plunder zmienia nazwę, kto ratuje Atari i inne. Zapraszamy do lektury.

Age of Booty

Plunder, piracka gra produkowana przez ekipę byłych pracowników Bungie, ukrywających się pod nowym szyldem: Certain Affinity – zmienia nazwę. Wydawca programu, firma Capcom, poinformowała, że od tej chwili będziemy mieli do czynienia z Age of Booty.

Empire: Total War

Oficjalna strona i dostępny od przedwczoraj zwiastun przynoszą nam datę premiery najnowszej gry z serii Total War. Podboje lądowe oraz walki na morzach i ocenach rozpoczną się 3 lutego przyszłego roku. Empire: Total War jest oczywiście dziełem firmy Creative Assembly i powstaje wyłącznie z myślą o komputerach PC.

Dead Space

Również nowy zwiastun Dead Space zatytułowany Loved Ones kończy się informacją o konkretnej dacie premiery. Na wycieczkę po statku USG Ishimura wybierzemy się 21 października. Przypomnijmy, że wcześniej oficjalną datą debiutu miało być święto Halloween, a więc najprawdopodobniej chodziło o datę o dziesięć dni późniejszą.

Electronic Arts

Na wtorek 29 lipca koncern Electronic Arts zapowiedział ujawnienie wyników finansowych za pierwszy kwartał obecnego roku fiskalnego. Z tej okazji zorganizowana zostanie również konferencja prasowa.

Eternal Sonata

Jakiś czas temu pojawiły się plotki, jakoby Eternal Sonata w wersji na konsolę PlayStation 3 miała nie opuścić kraju Kwitnącej Wiśni. Wygląda jednak na to, że ma to niewiele wspólnego z prawdą, bowiem ten rozgrywający się we śnie umierającego Fryderyka Chopina erpeg widnieje na brytyjskiej liście kompatybilności z kontrolerem DualShock 3.

Xbox Live Arcade

Jak co środę, w usłudze Xbox Live Marketplace pojawią się nowe tytuły. A właściwie tytuł, bowiem w związku z natłokiem zwiastunów, konferencji i wywiadów Microsoft najwidoczniej postanowił dać nieco odpocząć fanom tych niewielkich, aczkolwiek w wielu przypadkach świetnych produkcji. Cofeetime Crosswords, już sama nazwa mówi nam właściwie wszystko. Gra oferować będzie 150 krzyżówek, które będziemy mogli rozwiązywać samotnie i wspólnie z kolegami przez Xbox Live. Cena to 800 punktów Microsoftu.

Redukcji ulegnie natomiast cena gry Puzzle Quest: Challenge of the Warlords. Z 1200 punktów na 800. Dodatkowo fani Buku Sudoku otrzymają zestaw tysiąca dwustu nowych zagadek. Za darmo.

Demigod

Łączący elementy RPG ze strategią rozgrywaną w czasie rzeczywistym Demigod, doczekał się potwierdzenia oficjalnej daty premiery. O ile nie wydarzą się jakieś nieprzewidziane trudności, gra do sklepów zawita w lutym przyszłego roku. Na sierpień natomiast zapowiedziano tzw. stress test, polegający głownie na testowaniu wykorzystywanego przez program silnika. Jak twierdzą autorzy, będzie to ciężka praca i nie ma co liczyć na dobrą zabawę. Udział w nim będą mogły wziąć te osoby, które złożą przedpremierowe zamówienie na zakup Demigod. Dopiero na październik i grudzień przewidziano kolejne beta testy. Czy będą one zamknięte czy otwarte – jeszcze nie zdecydowano.

Atari

Restrukturyzacji Atari ciąg dalszy. Tym razem do firmy na stanowisko wice prezesa do spraw marketingu przyjęty został Jeff Reese, były prezes marketingowego działu Sony Computer Entertainment America. Być może firma faktycznie ma szansę na znaczące polepszenie swojego wizerunku. Wystarczy przypomnieć, że w ratowanie tonącego statku wcześniej zaangażowali się również Phil Harrison (poprzednio również Sony) i David Gardner (poprzednio Electronic Arts, teraz prezes Infogrames).

Future Pinball

Fani flipperów, to dla Was. Z tego miejsca możecie pobrać całkowicie darmową grę zatytułowaną Future Pinball. Zanim to jednak zrobicie, zajrzyjcie na oficjalną stronę programu, którą znajdziecie pod tym adresem. Jeżeli nie przypadną Wam do gustu oferowane stoły, nic nie stoi na przeszkodzie, abyście zbudowali nowe. Dobrej zabawy.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (14 lipca 2008) - ilustracja #1

Galeria obrazków

Zapraszamy również do zapoznania się z ostatnio uzupełnionymi galeriami obrazków…

1942: Joint Strike

Atlantica Online

Crysis: Warhead

Dragon Quest IV: Chapters of the Chosen

Monster Madness: Grave Danger

River King: Mystic Valley

Schizoid

TNA iMPACT!

Too Human

Zoids Assault

Call of Duty 5

Tecmo Bowl: Kickoff

Galeria filmów

... oraz najnowszymi filmikami.

Stormrise

Too Human - E3 2008

Mushroom Men: The Spore Wars - narodziny bohatera

Vigilante 8: Arcade - teaser

Crazy Mini Golf

Mortal Kombat vs DC Universe - gameplay

Empire: Total War - Cinematic Trailer

Dead Space - E3 2008

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry