Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweNDS
Okładka Tecmo Bowl: Kickoff (NDS)
OkładkaTecmo Bowl: Kickoff (NDS)

Tecmo Bowl: Kickoff NDS

Remake klasycznej zręcznościówki z lat dziewięćdziesiątych. Przejmujemy kontrolę nad wybraną przez siebie drużyną piłkarską, bezpośrednio sterując zawodnikami przy wykorzystaniu ekranu dotykowego.

Sportowe | piłka nożna | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tecmo Bowl: Kickoff Premiera NDS

18listopada2008

producent: Koei Tecmo wydawca: Koei Tecmo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Tecmo Bowl: Kickoff

Pro Evolution Soccer 2008

FIFA 07

FIFA 08

Tecmo Bowl: Kickoff to remake zręcznościówki Tecmo Super Bowl, która na rynku zadebiutowała w 1991 roku, ukazując się na konsolę NES. Cała seria Tecmo Bowl zapoczątkowana została z kolei w 1987 roku produktem wydanym na popularne w tamtym okresie automaty do gier. Tym razem zadbano wyłącznie o posiadaczy konsol Nintendo DS, w pełni wykorzystując unikalne funkcje tego handhelda.

Opisywany produkt podejmuje naturalnie tematykę najpopularniejszego sportu na świecie, czyli piłki nożnej. Jednym z głównych elementów wyróżniających omawianą grę wśród innych przedstawicieli gatunku jest położenie dużego nacisku na wykorzystanie ekranu dotykowego konsoli DS. W taki właśnie sposób wykonuje się wszystkie ruchy na boisku, sterując wybranymi przez siebie piłkarzami.

Do dyspozycji gracza oddane zostały 32 drużyny piłkarskie. Na uwagę zasługuje tu opcja umożliwiająca modyfikację wyglądu poszczególnych ekip. Gracz może ustalać między innymi barwy zespołu czy też wybierać emblematy, które pojawią się na koszulkach zawodników. Nie zabrakło też opcji dotyczących samych piłkarzy. Ustala się nie tylko ich personalia, ale również wybiera umiejętności, którymi zostaną obdarzeni. Odpowiednie wykorzystywanie tych zdolności już w trakcie meczu stanowi jeden ze sposobów na odniesienie szybkiego zwycięstwa.

Tecmo Bowl: Kickoff może poszczycić się dość standardowym wachlarzem trybów rozgrywki. Bawić można się w pojedynkę, bądź też z przyjaciółmi, wykorzystując opcję bezprzewodowej komunikacji. Stosunkowo duży nacisk położono na atrakcyjność oprawy wizualnej. Gracz wiele akcji może obserwować z kilku różnych kamer. Nie zabrakło również efektownych powtórek. Na warstwę dźwiękową składają się w głównej mierze dynamiczne utwory muzyczne, tematycznie nawiązujące do rock & rolla.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Wymagania wiekowe Tecmo Bowl: Kickoff: Odpowiednia dla każdego wieku.